Kasia Markiewicz wzięła udział w "The Voice of Poland", by spełnić swoje marzenie o zaśpiewaniu przed szeroką publicznością i poddaniu się ocenie jury. Po jej występie, jako jedyna odwróciła się Justyna Steczkowska. Uczestniczka miała zasilić jej drużynę.

Jestem w takim, delikatnie mówiąc, rozpaczliwym momencie mojego życia. (...) Wyczerpałam wszystkie możliwości leczenia, więc... spełniam swoje marzenia, po prostu - powiedziała na scenie Markiewicz.

Okazało się, że 38-latka, dwa lata wcześniej dowiedziała się, że choruje na raka szyjki macicy. Niestety w jej przypadku, wszystkie metody leczenia zawiodły. Markiewicz nie doczekała udziału w odcinkach na żywo. Zmarła 23 marca.

Jeszcze przed śmiercią Kasi Markiewicz, finaliści drugiej i trzeciej edycji muzycznego show TVP, nagrali dla niej specjalny koncert. Ona sama była już zbyt słaba, by wziąć w nim udział.

W sieci właśnie ukazał się fragment, na którym uczestnicy wykonują utwór Leonarda Cohena "Hallelujah". Cały koncert zostanie wyemitowany na antenie TVP2 w niedzielę, 6 kwietnia o godzinie 20.05.