Tomasz Kowalski wielkim zwycięzcą "Must be the music"

2012-11-05 09:10 | Aktualizacja: 09:10
Tomasz Kowalski zwycięzcą "Must be the music"

Tomasz Kowalski zwycięzcą "Must be the music" / AKPA)

Wczoraj wieczorem odbył się wielki finał 4. edycji muzycznego show Polsatu "Must be the music. Tylko muzyka". Bezkonkurencyjnym zwycięzcą okazał się Tomasz Kowalski, który w ścisłym finale pokonał śląski zespół Oberschlesien.




W finale 4. edycji "Must be the music" zaprezentowało się 10 wykonawców, w tym 8 zwycięzców odcinków półfinałowych oraz dwoje laureatów "dzikich kart". Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom, a sam program po raz kolejny udowodnił, że ma na celu promowanie nie tylko jurorów, ale także debiutujących artystów.

Najwięcej pozytywnych opinii jurorów zebrali dwaj młodzi instrumentaliści, Michał Łoniewski i Maciej Krystkowiak, wokalistka i kompozytorka Iwona Kmiecik, grupa Oberschlsien oraz Tomasz Kowalski. Ten ostatni, pomimo negatywnej opinii Adama Sztaby, który uznał, że Tomasz pokazał na scenie jedynie 30% swoich możliwości, głosami widzów znalazł się w ścisłym finale wraz ze śląską wersją grupy Rammstein.

Ostatecznie, dzięki głosom telewidzów zwycięzcą 4. edycji okazał się Tomasz Kowalski. Czy Wy też uważacie, że był najlepszy?






Źródło: Własne
Wypowiedzi: 29
  • ~Hajna2012-11-23 05:49

    Oberschlesien to nazwa typowo śląska. Język śląski jest mieszanką polskiego, niemickiego i czeskiego. Polacy powinni docenić swoje mnijszości nowodowe. Powtarzam swoje, nie niemieckie. Czepiacie się śląskiego języka, że jest zbyt podobny do niemieckiego, kolejne uprzedzenia. Nie wiecie nawet ile zawdzięczamy Ślązakom. Bardzo rozwineli naszą gospodarkę, teraz jak już górnictwo i hutnictwo odchodzi w zapomnienie i na śląsku pojawia się bieda, a inne regiony znacząco się wzbogaciły to nagle Śląsk okazał się zły bo tam są "ukryci niemcy". Pamiętajcie, że wszystko co wypracował śląsk zostało w Polsce (i w Rosji, masa Śląskiego węgla wyjechała do Rosji w okresie powojennym aż do umadku komuny), nie w niemcach.

  • ~sssss2012-11-11 20:59

    wielka szkoda że nie wygrał zespół TUNE jest rewelacyjny!!!

  • ~Angelika2012-11-09 19:43

    Tomek jesteś przystojny masz piękne oczy i piękny porywający głos . Jesteś super zazdroszczę twojej dziewczynie. Chciałabym mieć takiego chłopaka. Życzę Ci sukcesów i czekam na płytę . Mój chłopak też uwielbia Twoje śpiewanie ale gdzie mu tam z urodą do Ciebie

  • ~dziennikarka2012-11-08 09:49

    Należało Mu się, był raczej bezkonkurencyjny i skromny.

  • ~JFC2012-11-07 18:50

    Pewnie że był od Ślązaków dużo lepszy. A przy okazji czemuż to Ślązacy nazywają się po niemiecku ? Nie mają swojego własnego języka ?

  • ~ewcia262012-11-06 12:12

    Tomek ma wielki talent.. jak wielu innych w finale...może nie ma swoich piosenek ale los dał mu szanse na zrealizowanie planu muzycznego!Ma talent i to od niego zależy czy go wykorzysta!poza tym pokazał że faceci mają uczucia! każdy jest kowalem swego losu Tomaszku myślę ze kiedyś usłyszymy CIĘ CZEGO BARDZO CI ŻYCZĘ... OPINIAMI NEGATYWNYMI SIĘ NIE PRZEJMUJ TO ZWYKŁA ZAZDROŚĆ LUDZI... A WY ŹLE NASTAWIENI POMYŚLCIE CO SOBĄ REPREZENTUJECIE?
    ZAMIAST ŹLE KOMENTOWAĆ PO PROSTU ZAJMIJCIE SIĘ SOBĄ BY KTOŚ Z WAS BYŁ DUMNY ZA TO CO ROBICIE A NIE ZA TO KIM JESTEŚCIE!

  • ~Obserwator.2012-11-06 12:11

    U mnie od samego początku liczył się tylko TOMEK KOWALSKI.
    Tylko ślepy i głuchy nie zauważy perły i jasno świecącej gwiazdy.
    Jak się okazało ludzi w Polsce z dobrym słuchem i wrażliwością
    była wystarczająca ilość, aby wygrał właśnie TOMEK.
    Nie wstydzę się i przyznaję, że każdy występ Tomka powodował
    u mnie wzruszenie i łzy.
    Pozdrawiam Tomka.

  • ~iza2012-11-06 11:08

    Tomek wspaniale śpiewa, głosowałam na niego (pierwszy raz w takich programach) i bardzo mu gratuluję. Czytam komentaże i robi mi się bardzo smutno ale nie dziwię się, że "za granicą" nas nie lubią oni nas tylko nie kochają my się nienawidzimy. Życzę powodzenia i sukcesów szczególnie Iwonie ale również pozostałym finalist,

  • ~do J---232012-11-05 21:33

    POPIERAM:)

  • ~Karina2012-11-05 21:30

    Nie wiem jak mógł wygrać ktoś kto śpiewał cover a nie swoją piosenkę, poziom wygrywających bardzo niski, kolejnej edycji na pewno już nie obejrzę, skoro co edycja wygrywają takie beztalencia,enej, czaczyk a teraz ten kowalski, no żenada.. a co z Iwoną Kmiecik? Kasią Grzesiek, rewelacyjne dziewczyny z charyzmą, mocnym głosem, one powinny wygrać A NIE taki powielany, nudny kowalski.