Lemon zwycięzcą "Must be the music". Pokonali hip-hopowy NPWM

2012-05-14 08:28 | Aktualizacja: 08:28
 Lemon zwycięzcą "Must be the music"

Lemon zwycięzcą "Must be the music" / AKPA)

Zmagania uczestników 3. edycji show "Must be the music" dobiegły końca. W wielkim finale programu zwyciężyła grupa Lemon, która w ścisłej dogrywce pokonała hip-hopowy skład Najlepszy Przekaz w Mieście.




W finałowym odcinku wystąpiło 10 uczestników wyłonionych w półfinałach oraz dzięki głosom internautów. Jury wielokrotnie podkreślało, że finaliści prezentują niezwykle wysoki poziom i niemal każdy z występów spotykał się z ich uznaniem.

Najwięcej głosów krytyki spadło na Sebastiana Białka. Raper po raz kolejny zaprezentował utwór jego autorstwa, tym razem dedykowany własnej mamie. Jurorzy zarzucili mu granie na najniższych emocjach, epatowanie poważnymi tematami i przekroczenie granicy dobrego smaku. 

Wyłonienie zwycięzcy programu wymagało podwójnego głosowania widzów. Najpierw, ogłoszono dwójkę wykonawców, którzy otrzymali najwięcej głosów. Później, spośród nich, w ścisłej dogrywce widzowie wybrali zwycięzcę.

W wyborze najlepszego muzyka tej edycji publiczności pomogło jury. Zaraz po pierwszym występie grupy Lemon, Adam Sztaba zasugerował, że to właśnie oni powinni zwyciężyć. Panowie błagam, wygrajcie ten program - apelował juror.

Opinię kompozytora poparli pozostali członkowie jury, którzy w odpowiedzi na pytanie Macieja Rocka o swoich faworytów zgodnie wskazali zespół Lemon.

Zwycięzcy "Must be the music" otrzymali czek na 100 tys. złotych, możliwość występu podczas tegorocznego festiwalu Toptrendy oraz promocję w radiu RMF FM.

Oto występ grupy Lemon w półfinale. Zasłużyli na zwycięstwo?






Źródło: dziennik.pl
Wypowiedzi: 82
1 2 3 4 ... 9 starsze
  • ~DYLU2012-11-26 19:26

    NPWM-Slowa Prawy zapraszam do kupienia ich płyty. Moim zdaniem NPWM są Najlepsi ,a kto sie z tym nie zgadza to jego problem. NPWM trzymajcie tak dalej i bd spx:D

  • ~alice5152012-07-21 17:57

    ten p******* lemon wygrał który nawet nie wiadomo o czym śpiewaja NPWM powinien wygrać dla mnie i tak wygraliście a nie ten p******* zespół lemon

  • ~Kuba2012-07-16 20:01

    Żenada to jest z lemona ! NPWM powinien wygrać, oni śpiewają o rzeczywistości a nie o nie wiadomo czym. Finał był ustawiony i tyle ! ***** Polsat i Sztabę !!!
    NPWM !!! dla nas i tak wygraliście ! <3

  • ~Tom2012-06-16 01:24

    Popieram

  • ~Ajsza2012-06-16 01:22

    Nie ma co porównywać Lemona do NPWM, bo to zupełnie inna bajka, inny rodzaj muzyki. Lemon to świetny zespół, który gra muzykę emocjonalną połączoną z głebokim tekstem, a nie przekazuje bezpośrednio treści jak rap. Żeby zrozumieć Lemona, trzeba mieć odpowednią wrażliwość muzyczną, a te wszyskie wulgarne, chamskie komentarze pokazują tylko, na jakim poziomie są zwolennicy NPWM i nie wiem, co ma to wspólnego z wartościami o których NPWM rapował. Żenada

  • ~ja @_@2012-06-08 11:51

    Ja myśle , ze zasłurzyli na wygraną !
    Mieszkam w Przemkowie...
    I jak był finał 10 razy głosowalam na nich tak jak i moji znajomi !
    Wokalista ma naprawde niezły kawał głosu i wy ludzi musicie to docenić !
    Tamci ,, Najlepszy przekaz w mieście '' Są do d***y

  • ~agu$2012-05-31 10:59

    moim zdaniem wogole nie zasluzyli na wygrana troche denne ale coz swiat jest niesprawiedliwy

  • ~luizka .2012-05-21 16:24

    jprd . ! ja nie wiem jakim cudem Lemon mógł wygrać . ! ; / przecież to jest nie możliwe . od samego początku NPWM byli najlepsi . ! a teraz nagle Lemon wygrał . coś tu jest nie tak . to było ustawione !! przecież wiadome , że radio nie puszcza hip-hopowych utworów . ; / a co do jury to nie powinni namawiać ludzi żeby głosowali na Lemon -.- zreszta sami się przekonają , że płyta NPWM bedzie się lepiej sprzedawała niż płyta NPWM . ! ;D a co do programu to juz go nie będę oglądała .

  • ~piter2012-05-20 20:47

    A ty kama słuchaj uchem a nie d...