"Dziewczynka syrenka" ( premiera 6 i 13 kwietnia, godz. 19. 50 i godz. 20.30) to poruszająca historia małej Shiloh, która urodziła się z bardzo rzadką chorobą zwaną sirenomelią. Ma zrośnięte nogi i od urodzenia walczy o przetrwanie. Czy bohaterka dostanie szansę na normalne życie?

Widzowie będą mogli zobaczyć także niesamowity dokument o pierwszych w historii Wielkiej Brytanii czworaczkach jednojajowych. Przez pierwszy rok rodzice musieli podpisywać każdą z dziewczynek flamastrem, bo nie byli w stanie ich odróżnić. Otoczenie nadal sobie z tym nie radzi. ("Niezwykłe czworaczki", premiera 10 kwietnia, godz. 20.30).

Eksperci spróbują rozwiązać "Zagadkę karłowatości" (12 kwietnia, godz. 19.20), a twórcy "Szokującej medycyny" (premiera 20 kwietnia, godz. 20.20) zabiorą widzów
w niewiarygodną podróż po alternatywnych sposobach leczenia. Lody z mleka młodej matki? Urynoterapia? Zjadanie własnego łożyska? Czy to zdrowe i bezpieczne? Czy to w ogóle legalne? 

Okazuje się, że na zaburzenia odżywiania mogą cierpieć także małe dzieci. W dokumencie "8 – letnia anorektyczka" (27 kwietnia, godz. 20.25) Dana musi pokonać chorobę zanim będzie za późno. Co sprawia, że do klinika leczących anoreksję i bulimię trafiają coraz młodsi?