• ~dzwon
    (2014-11-12 11:06)
    dla mnie spoko - serial na wyoskim poziomie, który mam nadzieję, wyznaczy nowy kierunek naszych rodzimych produkcji.
  • ~Mario
    (2014-11-13 17:14)
    Twórcy nie mają się czego wstydzić. Świetnie zrealizowany, piękne ujęcia, młodzi aktorzy też dali radę. Co ważne zachowany jest autentyzm i brak zbędnego patosu, to jest ostra walka o przetrwanie, a zginąć można w każdej chwili.
  • ~czadu
    (2014-11-18 13:48)
    Na podstawie losów Polaków w czasie I wojny dałoby sie nakręcić znacznie ciekawszy i mniej oczywisty film. Wymowa w rodzaju: wojna jest zła, bo po obu stronach giną ludzie, a przeciez wszyscy jestesmy tacy sami - to jest po prostu banał. I Polka lądująca w Anglii. No naprawdę, żenada.
  • ~juror
    (2014-11-18 13:44)
    Słaby film, choć znakomity od strony zdjęciowej i montażowej. Natomiast scenariusz tak poprawny politycznie ze aż mdli. Dobrze ze sie jeszcze Anglik z Niemcem nie pocałowali umierając razem na polu chwały.
  • ~czadu
    (2014-11-18 13:41)
    Doprawdy droga Joasiu, byłaby jeszcze bardziej zrozumiała, gdyby jej w ogóle nie bylo, nieprawdaż?
  • ~Joassia
    (2014-11-17 22:40)
    Jestem pozytywnie zaskoczona polskim wątkiem w serialu! Uważam, że sprawa Polska mimo iż tylko zaakcentowana, w zupełności jest dla zachodniego odbiorcy wystarczająca i zrozumiała.
  • ~Kaspian
    (2014-11-17 22:37)
    Żałuję tylko jednej rzeczy, że nie było w serialu więcej Joanny, czyli naszej Eriki Karkuszewskiej. Uważam, że jak na debiut poradziła sobie niesamowicie, a dodatkowo jej rola stała się nośnikiem wiedzy o historii Polski. To ważne, szczególnie, że wtedy, przy braku państwowości, mało kto dziś wie, że Polacy nierzadko walczyli jeden przeciwko drugiemu, na tym samym froncie, w różnych armiach.
  • ~Delia
    (2014-11-16 23:50)
    Najnowsza produkcja okazała się bardzo dobra produkcją wspólna, jak nie najlepszą czekam na kolejne wspólne filmy naszej TVP i BBC.
  • ~Enga
    (2014-11-16 22:19)
    Widziałam tylko trzy odcinki 11. listopada i muszę przyznać, że serial lepszy niż zakładałam, że może wyjśc na taką okazję. Po tym obrazie można mieć naprawdę masę przemyśleń na temat wojny.
  • ~Olka
    (2014-11-16 13:30)
    Szkoda, że nie obejrzałam serialu. Zdecydowanie muszę to nadrobić. Nie wiem tylko, czy czekać do najbliższej okazji, gdy znowu będą go puszczać w telewizji - czy wyjdzie na dvd.