Krzysztof Pieczyński: Jako polityk walczyłbym o uwolnienie Polaków od konkordatu i odebranie przywilejów Kościołowi Katolickiemu

| Aktualizacja:

Krzysztof Pieczyński, którego możemy oglądać w nowym serialu TVN "Pułapka", deklaruje, że myślał o zajęciu się polityką, jednak na razie nie jest gotów na to, by poświęcić jej całe swoje dotychczasowe życie. Aktor wie jednak, co mógłby zaproponować Polakom w ramach swojego politycznego programu. Jego głównym punktem byłaby walka z przywilejami Kościoła Katolickiego.

wróć do artykułu
  • ~Polo
    (2018-09-12 15:09)
    Ale nie jesteś. Jesteśmy krajem chrześcijańskim i nie musisz nas "wydawać"
  • ~Jarek
    (2018-09-12 00:14)
    • Amerykańscy naukowcy z Instytutu Badań Kosmicznych NASA po serii skomplikowanych badań Całunu wydali oświadczenie, w którym stwierdzają: „Dla nas, uczonych, możliwość sfałszowania odbicia na Całunie byłaby większym cudem aniżeli Zmartwychwstanie Chrystusa, oznaczałaby bowiem, że cała nauka XX wieku nie dorównuje umysłowi fałszerza z XV w., co chyba jest niedorzecznością”. • Naukowcy dzisiaj oceniają, iż prawdopodobieństwo tego, że Całun nie pochodził od ciała Jezusa Chrystusa, wynosi na 1 do 10 miliardów ! • Całun nie został namalowany! Ilość barwnika odkryta na płótnie nie wystarczyła by nawet do namalowania jednej kropli krwi znajdującej się na Całunie ! • Wizerunek Jezusa Chrystusa na Całunie nie posiada periodyczności, czyli „kierunkowości”, „powtarzalności” jakichkolwiek ruchów narzędzia nakładającego barwnik (barwnik, którego oczywiście nie było..). Oznacza to, że nie mógł namalować go żaden artysta, gdyż nie można namalować obrazu bez użycia pędzla ani barwnika ! • Z odległości do 90 cm wizerunek Jezusa niknie. To również wyklucza namalowanie obrazu. Malarz nie mógłby malować w momencie, gdyby nie widział, a nie jest w stanie malować z odległości większej niż zasięg ręki ! • Wizerunek Chrystusa odbił się jedynie na powierzchownej warstwie płótna, nie wnikając w ogóle w wewnętrzne struktury materiału. Na całej powierzchni obraz jest niewiarygodnie delikatny, ma zaledwie 40 mikronów grubości ! A mimo to – co wykazały badania przeprowadzone przy użyciu aparatury do badań kosmicznych – jest obrazem trójwymiarowym! Jest zaledwie muśnięciem, odpowiadającym grubości ściany komórkowej pojedynczego włókna materiału! • Kolejny i niemożliwy do wyjaśnienia fakt - brak jest śladów odrywania ciała Chrystusa od płótna - nie ma śladów przesunięcia drobinek krwi, które MUSIAŁYBY wystąpić, gdyby Tego martwego człowieka z Całunu ściągano. Cokolwiek, jeśli odrywa się z zaschniętej rany, nie odpada pod idealnym kątem prostym. To jest niemożliwe. Zawsze pod
  • ~Agata
    (2018-09-11 22:54)
    ILE JEST CHRYSTUSA w „Kościele chrystusowym”? *** Chrystus nie miał żadnego majątku *** Chrystus nie używał żadnych liturgicznych ubiorów. Ubierał się jak wszyscy. *** Chrystus nie ustanawiał żadnych świętych. *** Chrystus nie potrzebował świątyń do modlenia się. *** Chrystus nie modlił się do obrazów i rzeźb. *** Chrystus ( ani Jan Chrzciciel ! ) nie chrzcił niemowląt. *** Chrystus nikogo nie bierzmował. *** Chrystus nikomu nie udzielał ślubów. *** Chrystus nie udzielał ostatniego namaszczenia. *** Chrystus nie sprawował pogrzebów. *** Chrystus nie żądał od swoich uczniów przysięgi bezwzględnego posłuszeństwa. *** Chrystus nie ustanowił celibatu. Jego uczniowie mieli rodziny. *** Chrystus nie pobierał żadnych opłat za swoje modlitwy. *** Chrystus uważał wszystkich ludzi za równych nie dzielił ich na gorszy i lepszy sort. *** Chrystus życie człowieka uznawał od urodzenia a nie „od poczęcia”! *** Przecież obchodzimy Boże Narodzenie a nie „Boże poczęcie” *** Chrystus wybaczał w imieniu Boga, wszystkim grzesznikom. Potępiał zło i hipokryzję. Do wybaczania upoważnił uczniów. I tylko do tego. A nie do ustanawiania nowych praw i zasad nazywanych dogmataami.. *** Chrystus sprawował KOMUNIĘ (wspólność i zespolenie) tylko jeden raz w życiu. *** Wszystkie prawa władcze, biskupi nadawali sobie sami w ciągu 1600 lat istnienia zorganizowanych struktur K.K. *** T. zw. „Sukcesja apostolska” została wymyślona przez biskupów. *** Chrystus w Kościele Katolickim JEST TYLKO NA CHORĄGWIACH, OBRAZACH, RZEŹBACH I W NIEKTÓRYCH NAZWACH KATOLICKICH ŚWIĄTYŃ. W „treści” Kościoła Chrystusowego (Katolickiego), myśli Chrystusa prawie nie ma, jest tylko DĄŻENIE DO WŁADZY I KASY. CAŁA STRUKTURA ORGANIZACYJNA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO ( DIECEZJE – ORDYNACJE Z ABSOLUTNĄ WŁADZĄ BISKUPÓW ORDYNARIUSZY ) JEST URZĄDZONA WYŁĄCZNIE POD KĄTEM ZDOBYWANIA MAJĄTKU I WŁADZY.
  • ~ baba
    (2018-09-11 19:01)
    co za typ lewacki czuc smrodem bo naprany
  • ~tttt.
    (2018-09-11 18:52)
    Najwiecej do powiedzenia na temat kosciola maja ci ktorzy do niego nie chodza i w nic nie wierza.
  • ~tttt.
    (2018-09-11 18:42)
    Dziwie sie ze kosciol tak bardzo przeszkadza.Czyzby byji wyznania mojzeszowego?
  • ~cyklista
    (2018-09-11 17:37)
    Popieram.
  • ~XX
    (2018-09-11 16:35)
    Polska wieki przetrwała dzięki kościołowi i przetrwa następne !
  • ~mnich
    (2018-09-11 15:55)
    Ja raz w tygodniu chodzę do kościoła .Krzysztow Pieczyński chodzi każdego dnia do jednej z sześciu wtóżek , dla tego jest taki pogienty.
  • ~Shah
    (2018-09-11 14:29)
    Najlepiej, żeby wziął się za siebie a naprawę świata zostawił pani Pochanke i TVN owi i wszystkim byłym i obecnym funkcjonariuszom służb specjalnych .Oni robią to wystarczająco fachowo a jego wypowiedzi wywołują głupawkę ...
  • ~Roman
    (2018-09-11 14:19)
    Dobrze ze nim nie jestes ! Moze bys sie zabral za swoich kochankow ?
  • ~psychiatra
    (2018-09-11 14:07)
    Przecież ten gościu jest NIENORMALNY! Co to ma być, propagowanie paranoi?!
  • ~jaro
    (2018-09-11 13:19)
    świr
  • ~alf
    (2018-09-11 12:33)
    A może olejum dolej sobie do pustego łba.
  • ~=taka prawda
    (2018-09-11 12:29)
    Psychicznemu należy współczuć!
  • ~August
    (2018-09-11 11:38)
    Brawo Panie Krzysztofie. Tak trzymać. Wielki szacun za to co Pan robi.
  • ~coola
    (2018-09-11 10:28)
    Nie mam nic przeciwko religii. Żadnej religii. Pieczyński ma rację. Powinniśmy jak najszybciej usunąć kościół - każdy kościół z życia publicznego. Wiara jest prywatną i indywidualną sprawą każdego człowieka, i nie można jej narzucać komukolwiek innemu. Każdy obywatel powinien być równy wobec prawa - ksiądz, pop, rabin, polityk czy sędzia. Żadna grupa nie powinna być uprzywilejowana w stosunku do reszty, choćby dzięki konkordatowi Powoływanie się w jakiejkolwiek sprawie na korzenie chrześcijańskie to totalny absurd. Chrzest polski miał miejsce około 966 roku, mamy w tej chwili 2018, czyli chrześcijaństwo ma mniej więcej 50 % udział w historii. Więc równie dobrze można by się powoływać na tą drugą wcześniejszą połowę. Niezależnie od tego obrazą dla religii jest wykorzystywanie tejże religii dla własnych celów, a to właśnie się dzieje. Nie jestem praktykującym katolikiem, ale obraża moje uczucia religijne ostentacyjne demonstrowanie symboli religijnych publicznie. Chrzczenie samochodów, firm, wypowiadanie się w kwestiach ściśle politycznych przez oficjeli kościoła - CO TO ma być ? Z wiarą to nie ma nic wspólnego. Z żadną wiarą, jakby jej nie nazwać.
  • ~qq
    (2018-09-11 10:18)
    Ecce homo - oto człowiek bez Boga w sercu. Tak wygląda i tak się zachowuje.
  • ~aw
    (2018-09-11 07:50)
    Gdzie medalik?!! Medalik!!! Odbiłeś ty się tu od Sierpuchowa, oj odbiłeś.
  • ~macedoński4
    (2018-09-11 06:52)
    odebrałbym co nakradli a potem utylizować-najlepiej jak tzw.święta inkwizycja,i jak zawsze:tadzio rydzyk na papieża! kto za?

Może zainteresować Cię też: