Korwin Piotrowska: Zaczęłam otrzymywać groźby, gdy opublikowałam zdjęcia z filmu "Kler". Straszono mnie ekskomuniką

| Aktualizacja:

"W Polsce wszystko staje się polityką, nawet kiedy w sklepie wyciągnęłam płócienny worek na zakupy, pani powiedziała: no jakie lewactwo. Musimy przestać, bo co prawda jeszcze do siebie nie strzelamy, ale już zaczęliśmy bić się po twarzach" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Karolina Korwin Piotrowska. Z dziennikarką rozmawialiśmy o najnowszym filmie Wojciecha Smarzowskiego, polityce oraz odpowiedzialności gwiazd za reklamy.

wróć do artykułu
  • ~bajka44
    (dzisiaj 01:07)
    Nie wiem gdzie są tak pazerni księza ale ja rok temu pochowałam córkę ksiądz wziął ode mnie 500 zł.Nie bronię ich do kościoła nie chodzę nie podoba mi się generalnie zachowanie większości księży ale nie generalizujmy.
  • ~Krzysiek
    (2018-09-11 19:00)
    "Straszono mnie ekskomuniką". Śmiać mi się chce. Mamy XXI wiek, chodziliśmy po Księżycu, badamy Marsa, a ludzie straszą się gusłami. Uuuuu! Co jeszcze? Ksiądz zrobi laleczkę z jej podobizną i będzie wbijał szpilki? Rzuci na nią urok? Ludzie, przejrzyjcie na oczy - czy Swarożycem też się będziecie straszyli?
  • ~tttt.
    (2018-09-09 14:37)
    Niech czarni przeprowadza ekskomunike w swoich szeregach.
  • ~Agata
    (2018-09-09 13:59)
    Ile jest Chrystusa w „Kościele chrystusowym”? Chrystus nie miał żadnego majątku Chrystus nie używał żadnych liturgicznych ubiorów. Ubierał się jak wszyscy. Chrystus nie ustanawiał żadnych świętych. Chrystus nie potrzebował świątyń do modlenia się. Chrystus nie modlił się do obrazów i rzeźb. Chrystus ( ani Jan Chrzciciel ! ) nie chrzcił niemowląt. Chrystus nikogo nie bierzmował. Chrystus nikomu nie udzielał ślubów. Chrystus nie udzielał ostatniego namaszczenia. Chrystus nie sprawował pogrzebów. Chrystus nie żądał od swoich uczniów przysięgi bezwzględnego posłuszeństwa. Chrystus nie ustanowił celibatu. Jego uczniowie mieli rodziny. Chrystus nie pobierał żadnych opłat za swoje modlitwy. Chrystus uważał wszystkich ludzi za równych nie dzielił ich na gorszy i lepszy sort. Chrystus życie człowieka liczył od urodzenia a nie „od poczęcia”! Chrystus wybaczał w imieniu Boga, wszystkim grzesznikom. Potępiał zło i hipokryzję. Do wybaczania upoważnił uczniów. I tylko do tego. A nie do ustanawiania nowych praw i zasad. Chrystus sprawował KOMUNIĘ (wspólność i zespolenie) tylko jeden raz w życiu. Wszystkie prawa władcze, biskupi nadawali sobie sami w ciągu 1600 lat istnienia zorganizowanych struktur K.K. T. zw. „Sukcesja apostolska” została wymyślona przez biskupów. Chrystus w Kościele Katolickim jest tylko na chorągwiach, obrazach, rzeźbach i w niektórych nazwach katolickich świątyń. W „treści” Kościoła Chrystusowego (Katolickiego), myśli Chrystusa prawie nie ma, jest tylko DĄŻENIE DO WŁADZY I KASY. Cała struktura organizacyjna Kościoła Katolickiego ( diecezje – ordynacje z absolutną władzą biskupów ordynariuszy ) jest urządzona wyłącznie pod kątem zdobywania majątku i władzy a nie zapewniania zbawienia wiecznego.
  • ~ziutek
    (2018-09-09 07:34)
    re: wyklado.wca.. ... chcesz DYKTATURY to WON do putina,albo erdogana. POLECAM wiezienia tych 2 despotow !!!!!!
  • ~ziutwk
    (2018-09-09 07:13)
    re: wykladowca.. ... chcesz DYKTATURY to WON do putina,albo erdogana. POLECAM wiezienia tych 2 despotow !!!!!!
  • ~Dziadek Poldek
    (2018-09-08 20:37)
    A nie była pani czasem molestowana w czasie pierwszej komunii przez kiecocha albo przez tatusia koleżanki bo to teraz takie modne.Czekamy z niecierpliwością na szczere wyznanie.?.
  • ~Wierzący
    (2018-09-08 13:06)
    KRK też będzie miał swój Trybunał. Nazywa się Sąd Ostateczny. Za wszystkie podłości, matactwa i chciwość. Od czasów swojego powstania, czyli Konstantyna Wielkiego i Teodozjusza II.
  • ~Don Biszkopt
    (2018-09-08 11:32)
    Wywiad z tą panią? A kim ona jest żebym ja miał czytać jej przemyślenia?
  • ~ron
    (2018-09-08 10:41)
    ....jedyny sposób na nich to 0 kasy na tacę jeżeli już ktoś chodzi do kościoła a po kolędzie czy innym łażeniu po domach drzwi na klucz albo hasło "księżom wstęp wzbroniony"
  • ~😎
    (2018-09-08 09:36)
    Jak to nie strzelamy przecież to pani kolega z PO strzelał do człowieka tylko dla tego ze był z PIS
  • ~es
    (2018-09-08 09:03)
    wychodzi na to, że Korwin-Piotrowskiej nikt nie lubi. A to w sklepie obrzucili ją wyzwiskami, a to koleżanka naciągnęła ją na opłaty za pogrzeb, a to chcą ją ekskomunikować. Upiorny jej los.
  • ~r
    (2018-09-08 07:51)
    Ekskomunika?. Tylko proszę na piśmie z podpisem i pieczęcią z Watykanu.Inaczej jest nieważna i dalej za "duszyczkę" będą(nasze podatki) kasowali!!!.
  • ~nie byłam molestowana
    (2018-09-08 04:38)
    Przyczynek do "Kleru" .Zafundowałam sobie podróż wkoło Polski tuż przy granicach . Jeden z przystanków to Sejny ,Oczywiście przepiękne zdjęcie pana vce min J Zielińskiego na fasadzie ,które samo w sobie jest fasadą (fotoszop to dobry wynalazek ) Obiad i oczywiście Zeppeliny ,zaskoczenie do restauracji zaczęli wchodzić księża zwykli i fioletem obszyci na obiadek ,pan starosta również . Gęsto od sukienek było ,okazało się ,że po uroczystościach kościelno - państwowo -twórczych nadszedł czas na ......? Posiłek . Zażądam pierścienia prawdy !
  • ~ja 58
    (2018-09-08 01:07)
    Ale to film fabularny,nikt nikogo nie zmusza do oglądania.Jeżeli komuś się nie podoba tytuł, niech nie ogląda.Fabuła jest dla kasy,a film dokumentalny od dawna nie ma tylu widzów.
  • ~pafnucy
    (2018-09-07 22:41)
    Ta kobieta wypowiada tak płytkie i prymitywne poglądy, jak przekupka na bazarze, albo nawet znacznie gorzej. Całą cywilizację chrześcijańską z Augustynem, św. Franciszkiem, Tomaszem z Akwinu i Janem Pawłem II, sprowadza do kilku żałosnych przypadków, które nie mogą przesłonić całej wielkości i znaczenia Kościoła. Ten film "Kler" to jakiś żałosny bełkot, o którym za 50 lat nikt nawet nie wspomni.
  • ~[\/]┅[╟╢]
    (2018-09-07 21:05)
    Ręce mi opadły i nawet nie miałem jak schować twarzy w dłoniach - poraziła mnie argumentacja stojąca za poparciem dla Roberta Biedronia - "bo pogada ze wszystkimi" - jestem pod wrażeniem inteligencji pani Karoliny Korwin Piotrowskiej.
  • ~Bn
    (2018-09-07 21:00)
    Na ten film się nie wybieram. Jak ktoś chce się utwierdzić w swej nienawiści do Kościoła, to jego sprawa. Ale jak ktoś powiedział tylko prawda jest ciekawa.
  • ~student
    (2018-09-07 17:35)
    Autorytet Piotrowska czy kabaret w złym stylu - Piotrowska.- Ogólnie żenada.A nazwisko reżysera - nie znam i już. .
  • ~Krystyna
    (2018-09-07 16:59)
    Kto groził p.piotrowskiej przez "p"ekskomuniką ? Proszę podać imię,nazwisko,a nie tak bezosobowo.To mógł być każdy,a cień pada w jednym kierunku.Może to jakaś pani koleżanka lub ktoś kto panią nie trawi.

Może zainteresować Cię też: