Hołownia apeluje: To ciężka patologia, gdy premier, jako premier, przemawia w kościele

| Aktualizacja:

"Idąc do kościoła - któregokolwiek, gdziekolwiek - nie chcę się zastanawiać, czy akurat dziś spotkam tam politycznego domokrążcę" - mówi Szymon Hołownia. Dziennikarz apeluje o kościoły wolne od polityki i politykę wolną od kościołów.

wróć do artykułu
  • ~arti
    (2018-07-11 09:21)
    Bardzo mądra i trafna wypowiedź. Zgadzam się z Panem. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie
  • ~[\/].[|-|]
    (2018-07-11 09:28)
    Pełna zgoda - choć jestem niewierzący uważam ze brudne od polityki buty powinno zostawiać się przed kościołem. Być może to kwestia naiwnego idealizmu ale jak myślę tego wymaga psychiczne zdrowie nas wszystkich.
  • ~Tu się z nim zgadzam
    (2018-07-11 09:26)
    Nawet zagorzały katol Hołownia dostrzega absurdalność politykierów oraz brak u nich pofałdowania kory mózgowej.
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-07-11 09:26)
    Ciężka patologia, a nawet schizofrenia, to pracować dla TVN jako "katolicka" przyzwoitka, brać od tej stacji brudną kasę i pouczać innych, wiedząc jaką się rolę odgrywa w tej telewizji.
  • ~PITEK
    (2018-07-11 09:32)
    Panie Hołownia całkowicie się zgadzam . Sądzę że P. Morawiecki szykuje sobie pracę na przyszłość , ponieważ jego działania jak pokazuje teraźniejszość są dalekie od tych jakie przedstawiano w przeszłości . Jestem bardzo zdziwiony jak taki człowiek jak P. Morawiecki może się tak pogubić, ale nie tylko ja. Nawet ojciec P. Morawieckiego się bardzo zdziwił jakiego ma syna.
  • ~kk i 500+wyborcy kartoflani
    (2018-07-11 09:28)
    kk dał plugawej zmianie władzę to muszą tam siać propagandę
  • ~koscielny
    (2018-07-11 09:28)
    panie szymonie o jakim premierze pan mowi o tej jezdzacej me---dzie jaki to premier szkoda uzywac tego slowa do tego pa----ta
  • ~Basketman
    (2018-07-11 09:32)
    Kościół był, jest, i będzie bytem również politycznym. Jeżeli przestanie takim być - zniknie. I o to chodzi, prawda?
  • ~adam58
    (2018-07-11 10:05)
    Hołownia to Ty jesteś patologią
  • ~Sokular
    (2018-07-11 09:20)
    Oczywista oczywistość,że ma Pan rację ale od dawna kampanie toczą się w kościołach - to wtórne zjawisko i efekt wejścia Kościoła w politykę,jawne popieranie wybranych partii i nie tylko obecnego Rządu.Postponują się i zniewalają oraz wykazują słabość obie strony. Jak więc z tym walczyć? to prawie taki trudne jak obecne sądownictwo na jego szczycie.....Widzę silną osobowość polityki zdolną do niezależnego funkcjonowania i czekam na Jego decyzję oraz zmianę tej relacji.Co wtedy byłoby głoszone na ambonach???? jeżeli już wielebni chcą tworzyć SWOJE listy do PE????????
  • ~student
    (2018-07-11 12:07)
    P. Hołownia, obowiązkiem Kościoła jest troska o człowieka, każdego, nie tylko wierzącego a to już jest polityka - dobro wspólne. Smutna jest Pana wypowiedź i płytka. Dzięki Kościołowi, dzięki pracy organicznej w kościołach przetrwał Naród i polskość w czasach niewoli.
  • ~sic.
    (2018-07-11 10:56)
    Wieksza patologia sa ksieza, ktorzy mu pozwolili przemawiac w kosciele, wiekszej niegodziwosci nie ma.
  • ~Kaz
    (2018-07-11 11:04)
    Hołownia twój kościół to zakłamany TVN a ojcem kłamatwa jest szatan
  • ~Xenon
    (2018-07-11 10:00)
    To utopia! W Polsce kosciol bez polityki, polityka bez kosciola to UTOPIA. Wieki mina i nic sie nie zmieni, bo Polacy przyjmuja dewoctwo z pokarmem, z mlekiem matki!
  • ~Anna
    (2018-07-11 12:15)
    Panie Hołownia. Trzeba się zdecydować komu się chce służyć.Bo dwóm panom się nie da. Ja Panu Bogu dziękuję za tę władzę bo jest ona gwarantem , że nie będę miała po sąsiedzku dwóch tatusiów, którzy będą "wychowywali" odebrane komuś dziecko, może nawet z mojej rodziny , tylko dlatego , że ktoś nierozumny i pozbawiony zasad , sprawujący władzę uzna , że są ode mnie lepsi, bo NOWOCZESNIEJSI, że idą z tzw." prądem".Pańska krytyka nie służy dobru.
  • ~Nauczycielka z LO
    (2018-07-11 10:47)
    Zdelegalizowac Chołownie i po temacie!
  • ~uj
    (2018-07-11 10:22)
    Goebbels przewraca się ze śmiechu w grobie - pisowska agitacja über alles
  • ~old 62
    (2018-07-11 14:42)
    Im więcej polityki w Kościele,tym mniej wiernych na Mszach i Nabożeństwach. Polityki mam dosyć w telewizji i innych mediach,więc do kościoła idę po to,aby być z dala od polityki. Kilka lat temu w pewnym kościółku wiejskim wikary miał piękne kazania dotyczące wiary,a proboszcz na kazaniach ciągle mówił o polityce. Doszło do tego,że na mszach wikarego kościół pękał w szwach,a u proboszcza były pustki. Jednak po kilku latach wikarego zabrano i przeniesiono gdzieś daleko. Ksiądz tak ,jak my wszyscy ma prawo mieć swoje poglądy polityczne,lecz nie ma prawa głosić ich w kościele. Niech idzie na spotkania i wiece odbywające się po za kościołem i tam głosi swoje poglądy. Tam jednak może spotkać się z krytyką,a w kościele nikt nie odważy się skrytykować księdza. Można jedynie zaprotestować wychodząc z kościoła.
  • ~v
    (2018-07-11 10:25)
    Może i Kościół bez polityki...Ale polityka bez Kościoła, moralności? Niewyobrażalne.
  • ~Gal
    (2018-07-11 10:32)
    O to to to. Cała prawda. Pozdrawiam.

Może zainteresować Cię też: