Hołownia apeluje: To ciężka patologia, gdy premier, jako premier, przemawia w kościele

| Aktualizacja:

"Idąc do kościoła - któregokolwiek, gdziekolwiek - nie chcę się zastanawiać, czy akurat dziś spotkam tam politycznego domokrążcę" - mówi Szymon Hołownia. Dziennikarz apeluje o kościoły wolne od polityki i politykę wolną od kościołów.

wróć do artykułu
  • ~Sokular
    (2018-07-11 09:20)
    Oczywista oczywistość,że ma Pan rację ale od dawna kampanie toczą się w kościołach - to wtórne zjawisko i efekt wejścia Kościoła w politykę,jawne popieranie wybranych partii i nie tylko obecnego Rządu.Postponują się i zniewalają oraz wykazują słabość obie strony. Jak więc z tym walczyć? to prawie taki trudne jak obecne sądownictwo na jego szczycie.....Widzę silną osobowość polityki zdolną do niezależnego funkcjonowania i czekam na Jego decyzję oraz zmianę tej relacji.Co wtedy byłoby głoszone na ambonach???? jeżeli już wielebni chcą tworzyć SWOJE listy do PE????????
  • ~arti
    (2018-07-11 09:21)
    Bardzo mądra i trafna wypowiedź. Zgadzam się z Panem. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-07-11 09:26)
    Ciężka patologia, a nawet schizofrenia, to pracować dla TVN jako "katolicka" przyzwoitka, brać od tej stacji brudną kasę i pouczać innych, wiedząc jaką się rolę odgrywa w tej telewizji.
  • ~Tu się z nim zgadzam
    (2018-07-11 09:26)
    Nawet zagorzały katol Hołownia dostrzega absurdalność politykierów oraz brak u nich pofałdowania kory mózgowej.
  • ~koscielny
    (2018-07-11 09:28)
    panie szymonie o jakim premierze pan mowi o tej jezdzacej me---dzie jaki to premier szkoda uzywac tego slowa do tego pa----ta
  • ~[\/].[|-|]
    (2018-07-11 09:28)
    Pełna zgoda - choć jestem niewierzący uważam ze brudne od polityki buty powinno zostawiać się przed kościołem. Być może to kwestia naiwnego idealizmu ale jak myślę tego wymaga psychiczne zdrowie nas wszystkich.
  • ~kk i 500+wyborcy kartoflani
    (2018-07-11 09:28)
    kk dał plugawej zmianie władzę to muszą tam siać propagandę
  • ~PITEK
    (2018-07-11 09:32)
    Panie Hołownia całkowicie się zgadzam . Sądzę że P. Morawiecki szykuje sobie pracę na przyszłość , ponieważ jego działania jak pokazuje teraźniejszość są dalekie od tych jakie przedstawiano w przeszłości . Jestem bardzo zdziwiony jak taki człowiek jak P. Morawiecki może się tak pogubić, ale nie tylko ja. Nawet ojciec P. Morawieckiego się bardzo zdziwił jakiego ma syna.
  • ~Basketman
    (2018-07-11 09:32)
    Kościół był, jest, i będzie bytem również politycznym. Jeżeli przestanie takim być - zniknie. I o to chodzi, prawda?
  • ~rec
    (2018-07-11 09:59)
    Hołownia jak zwykle gwiazdorzy.
  • ~Xenon
    (2018-07-11 10:00)
    To utopia! W Polsce kosciol bez polityki, polityka bez kosciola to UTOPIA. Wieki mina i nic sie nie zmieni, bo Polacy przyjmuja dewoctwo z pokarmem, z mlekiem matki!
  • ~adam58
    (2018-07-11 10:05)
    Hołownia to Ty jesteś patologią
  • ~Anna
    (2018-07-11 10:22)
    Panie Holownia. Jako Polka i katoliczka żyjąca tu w Mojej Ojczyźnie cieszę się, że mogłam w ten sposób, poprzez Radio Maryja spotkać się z premierem mojego kraju. Cieszę się, że mamy takiego premiera.Jestem pelna uznania dla niego i dla naszej wladzy.
  • ~uj
    (2018-07-11 10:22)
    Goebbels przewraca się ze śmiechu w grobie - pisowska agitacja über alles
  • ~v
    (2018-07-11 10:25)
    Może i Kościół bez polityki...Ale polityka bez Kościoła, moralności? Niewyobrażalne.
  • ~Gal
    (2018-07-11 10:32)
    O to to to. Cała prawda. Pozdrawiam.
  • ~pp
    (2018-07-11 10:35)
    Hoownia gdybyś nie pracował w "tefałenie "!
  • ~JOJO
    (2018-07-11 10:40)
    Za rok...CANALIA wyświęci go...na kapłana Sekty...
  • ~Bąbel
    (2018-07-11 10:46)
    Polska to kraj dotknięty religijną schizofrenią ;wszystko idzie w kierunku takiego obrzydzenia roli Kościoła aby przestał być siłą a Polska stała się krajem ateistycznym
  • ~Nauczycielka z LO
    (2018-07-11 10:47)
    Zdelegalizowac Chołownie i po temacie!

Może zainteresować Cię też: