Piotr Zelt o Żołnierzach Wyklętych: Powiedzmy sobie szczerze, że to byli bandyci

Piotr Zelt w strych słowach skrytykował rządy Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem aktora, ludzie, którzy są obecnie przy władzy, próbują pisać nową historię, w której bandyci są bohaterami, a ludzi mających dorobek w odzyskiwaniu wolności się deprecjonuje.

wróć do artykułu
  • ~Barbara
    (2017-08-16 06:31)
    Mówiąc o tak odważnych ludziach takie rzeczy świadczy o tym , że nie jest Polakiem. Samo nazwisko mówi za siebie. A historii uczył się od tych co mordowali. Brawo panie marny aktorzyno..
  • ~leming
    (2017-08-15 11:57)
    Zelt to po polsku namiot. Zelt zaluje, ze Polacy potrafili walczyc przeciw dqwom okupantom, a on nawet nie potrafi skrytykowac UE.
  • ~artamator
    (2017-08-14 23:56)
    Była wojna a w takim strasznym czasie nic nie jest różowe ani ładne i nie da się tego w żadnym razie przełożyć na coś zrozumiałego i odczuwalnego dla ludzi żyjących współcześnie. Nie przybliży to Polakom żaden film czy inna forma przekazu jeśli pokażemy tych ludzi w aureolkach świętych. Ważna jest prawda, a więc opisywanie tych bohaterów takimi jakimi byli. Cieszę się, że bohaterowie nie są krystalicznie czyści, bo nie mogą tacy być choćby ze względu na to, że gdy zabijali Niemców więc w tym momencie byli grzeszni jako chrześcijanie. Jednak generalizowanie, że wszyscy byli bandytami jest przegięciem. Cieszę, się, że zaczynamy słyszeć o innych wzorach bohaterów niż bohaterowie rosyjscy jak w powieści pt " Opowieść o prawdziwym człowieku" czy Czapajewie, czy czerwonoarmistach itp.. Mówimy o żołnierzach wyklętych, ale takich żołnierzy mają wszyscy obywatele z innych krajów na całym świecie i w większości są to typy naprawdę spod ciemnej gwiazdy i nie robią z tego problemów. Skrajnie negatywnym przypadkiem, jest robienie bohaterów z banderowców, ale też nie robią sobie Ukraińcy żadnych problemów. Trzeba się z tym pogodzić i bronić polskości,gdy wreszcie się pojawiła bo mamy w historii setki innych bohaterów i ludzi z których należy brać przykład. I nie mam, cholera, na myśli tu tylko żołnierzy a naukowców, odkrywców, podróżników, kompozytorów, którzy będą lepszymi przykładami niż jacyś stale pokazywani wojownicy. Najgorzej jest jednak wtedy, gdy taki Zelt oraz wielu innych plecie głupoty do mikrofonu kalając własne gniazdo. I muszę tu wymienić podobne zdradzieckie indywidua, Szymon Ziółkowski, Maja Włoszczowska, Konrad Wasilewski, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz i Adam Korol, Szymon Kołecki, Krzysztof Hołowczyc, Tomasz Frankowski, Robert Korzeniowski, Jacek Wszoła i Wojciech Fibak, Artur Barciś, Andrzej Grabowski, Tomasz Karolak. Ryszard Horowitz, Piotr Bałtroczyk, Stanisław Tym, Andrzej Mleczko, Krzysztof Materna, Jacek Fedorowicz, Ewa Braun, Janusz Anderman, Janusz Głowacki, Paweł Huelle, Wojciech Kuczok, Ewa Zadrzyńska.  Olga "Kora" Jackowska, Witold Paszt, Krzysztof Penderecki i Zbigniew Praisner, Andrzej Wajda, Jacek Borcuch, Izabella Cywińska, Feliks Falk, Agnieszka Holland, Andrzej Jakimowski, Jan Kidawa-Błoński, Marcin Koszałka, Janusz Majewski, Janusz Morgenstern, Jerzy Skolimowski.  Janusz Gajos, Andrzej Seweryn, Wojciech Pszoniak, Andrzej Chyra, Zbigniew Zamachowski, Danuta Szaflarska, Daniel Olbrychski, Marian Kociniak, Piotr Adamczyk, Mgdalena Cielecka,
  • ~jackers_ea
    (2017-08-14 20:40)
    Nie znam faceta i nie iem kto zacz , ale widać , że to niedouk i zero intelektualne, plecie bzdury .To taki wyuczony platformiarz , no i ten szaliczek dopełnia wzsystkiego
  • ~filip
    (2017-08-14 10:24)
    Jaki wielki,taki głupi.
  • ~ojoj
    (2017-08-13 09:58)
    co za blyskotliwy wywod !!!!!!!
  • ~Buc
    (2017-08-12 23:25)
    A kto to jest ?
  • ~don
    (2017-08-12 22:06)
    Mówi prawdę. Każdy kto zabija z , premedytacja jest bandyta. Nie rozumiem tej nowej fascynacji Polaków, a właściwie pisu, bo pis wynosi tych"wyklętych" na ołtarze.
  • ~kryska
    (2017-08-12 17:59)
    Powiedzmy sobie szczerze ze piotr zelt to antypolski kretyn,albo NKWDowski podrzutek .
  • ~PO prostu CZUBEK
    (2017-08-12 16:45)
    Z wyglądu to POlszewik a w mózgu pełno POlszewizmu
  • ~. PO-szli won!
    (2017-08-12 15:05)
    czosnkowo-cebulowa swołocz uważająca wolińską za sympatyczną panią.
  • ~? ? ?
    (2017-08-12 14:59)
    Czy moderator, czytaj cenzor, pozwoli napisać szczerze czym jest zelt?
  • ~antyswołocz
    (2017-08-12 14:57)
    Tak, tak zelcie, zaś morderczyni wolińska i morderca michnik stefan byli sympatycznymi prawnikami...
  • ~Siwy
    (2017-08-12 12:03)
    Tumanie ucz się historii, a nie powtarzasz TVN -owskie i Kiszczakowskie bzdury.
  • ~tomm
    (2017-08-11 17:20)
    panski dziadek pewnie byl bohaterem armi czerwonej......slownictwo pana pachnie stalinizmem....
  • ~alberta
    (2017-08-10 20:08)
    ten pan ma racje tak to wlasnie wygladalo z pa rtyzantow przeksztalcili sie w bandytow ,napady na ludnosc byly norma,tego doswiadczyla moja rodzina z,pelna odpowiedzialnoscia ,o tym mowie,. Moja mama jako mloda dziewczyna ,kiedy ci bandyci napadli na moja rodzine ,byla przez rok sparalizowana.To wlasnie byli ci zolnierze wyklleci
  • ~arcylapsus
    (2017-08-10 13:17)
    Widzę, że prawda zabolała. Pisowskie szambo wybiło!
  • ~BK
    (2017-08-10 11:23)
    Polacy słusznie jak nie którzy mówią , jeszcze nie dorośli do demokracji.Brak tolerancji ,brak znajomości historii .Ale kto miał ich tego nauczyć.Sama modlitwa to za mało.Wybacz im Panie.
  • ~raptor
    (2017-08-10 10:48)
    zelt to chyba nie polskie nazwisko ani z pana aktor ani mysliciel
  • ~wiesiek