"Andrycz na fundację Owsiaka przekazała sześciocyfrową sumę"

2014-02-03 11:46 | Aktualizacja: 11:46
Nina Andrycz, Jerzy Owsiak

Nina Andrycz, Jerzy Owsiak / AKPA)

Nina Andrycz zmarła 31 stycznia mając 101 lat. Aktorka nie miała swojej rodziny, dlatego większość majątku, przekazała na cele charytatywne. W swoim testamencie uwzględniła między innymi fundację Jerzego Owsiaka.



Nina Andrycz całe swoje życie poświęciła sztuce. Aktorka nie miała dzieci, dlatego zadbała o to, by po jej śmierci, zgromadzony majątek trafił do najbardziej potrzebujących.

Na fundację Jurka Owsiaka przekazała sześciocyfrową sumę. Jest to ponad 100 tysięcy złotych. - potwierdza w rozmowie z "Super Expressem" przyjaciółka gwiazdy.

Ostatnie swoje dni, artystka spędziła w szpitalu, na oddziale geriatrycznym, wyposażonym w sprzęt zakupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która w ubiegłym roku po raz pierwszy zbierała pieniądze nie tylko na dla dzieci, ale i osób starszych.

Nina Andrycz przez całe swoje życie angażowała się w pomoc charytatywną i nigdy nie kryła swojego szacunku dla tego, co robi Jerzy Owsiak i prowadzona przez niego fundacja. Ostatnia wola gwiazdy była dowodem tego uznania.





Źródło: Super Express
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 25
  • ~Marek2014-08-28 20:05

    A ja jestem bezdomnym w Olesnicy I nikt niedal mi zlamanego Grosza !!!
    56-400 Olesnica woj.Dolnoslaskie

  • ~KROKUS2014-08-04 13:54

    Na unstnok jakaś cząstka była POżyteczna gratuluje

  • ~Chłop2014-03-09 17:05

    ~Ebabka a TY masz chociaż jedno ? COŚ SIĘ NIE CHWALISZ .Podaj materiał źródłowy gdzie to napisane bo inaczej pomyślę że piszesz o sobie.

  • ~BBB2014-03-09 17:01

    Benek a może ty nie powinieneś się urodzić .Nina była kimś a Ty jesteś nic nadzwyczajnego ot taki śmieciuszek.

  • ~Jkk2014-03-09 16:56

    Grała z klasą i umarła z klasą .

  • ~Artur2014-03-08 15:48

    Owsiak takiej kury co znosi złote jaja nigdzie nie spotkasz jak wE WOŚP

  • ~KROKUS2014-02-11 21:07

    CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI.

    SZAMBO MILCZEĆ .!!!

  • ~kler morder2014-02-10 20:07

    andrycz to katol pochowany z klechem nic ciekawego zona najbogatszego premiera cyranki to był miliarder inco

  • ~tropiciel RUDYCH g n i d2014-02-08 21:24

    OWSIAK wszystkie ręce na pokład - spowiadaj sie gdzie jest s z m a l

  • ~prawdajest12014-02-08 12:20

    POlska "katolicka"??? Raczej ciemnogrod i niebywale chamstwo! Takiego czlowieka przez ktorego dzialalnosc uratowano wiele ludzkich istnien mieszac z blotem i nazywac "podatkowym oszustem"?! Wstyd niechaj was bedzie a do wszelkich sympatykow radija ma Ryja-zastanowcie sie co jad i populizm ojczulka Rydzyka ma do Biblijnej milosci i nauk Jezusa? Nic,bowiem cale nominalne "chrzescijanstwo" to szatanska namiastkaco do nauk Jezusa.Jego madre powiedzenia; "Darmo dostaliscie-darmo dawajcie" i "poznacie ich po owocach" otkrywa prawde i oblude KrK oraz wszelkich "zakonow".