"Andrycz na fundację Owsiaka przekazała sześciocyfrową sumę"

X

Nina Andrycz zmarła 31 stycznia mając 101 lat. Aktorka nie miała swojej rodziny, dlatego większość majątku, przekazała na cele charytatywne. W swoim testamencie uwzględniła między innymi fundację Jerzego Owsiaka.

Nina Andrycz całe swoje życie poświęciła sztuce. Aktorka nie miała dzieci, dlatego zadbała o to, by po jej śmierci, zgromadzony majątek trafił do najbardziej potrzebujących.

Na fundację Jurka Owsiaka przekazała sześciocyfrową sumę. Jest to ponad 100 tysięcy złotych. - potwierdza w rozmowie z "Super Expressem" przyjaciółka gwiazdy.

Ostatnie swoje dni, artystka spędziła w szpitalu, na oddziale geriatrycznym, wyposażonym w sprzęt zakupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która w ubiegłym roku po raz pierwszy zbierała pieniądze nie tylko na dla dzieci, ale i osób starszych.

Nina Andrycz przez całe swoje życie angażowała się w pomoc charytatywną i nigdy nie kryła swojego szacunku dla tego, co robi Jerzy Owsiak i prowadzona przez niego fundacja. Ostatnia wola gwiazdy była dowodem tego uznania.

Udostępnij na Facebooku
    Powered by ContentStream
    • ~leoska
      2014-02-03 21:09
      Zrobiła coś wspaniałego ,nie dała na Caritas tylko wspomogła nas wszystkich
      to nam oddała pieniążki które zapracowała w swoim życiu .Dziekuję Pani Nino.
      Cześć Jej Pamięci .
    • ~chłop z miasta
      2014-02-03 20:06
      PAUL -nie bądź zazdrosny , zapisz swoje pisiorom.
    • ~PIĘKNIEJ I GODNIEJ SIĘ NIE DAŁO!
      2014-02-04 07:44
      Nooo... Paaani Nino. Dała Pani czadu! Na takie "dictum", to czarnych ścierwojadów chyba MURARSKA KREW ZALEWA!
      Widzicie, PiSowskie, moralne zera (Pawłowicz, Hofman i wam podobni) i zakłamane szuje? Możecie nawoływać swoich "miłosiernych", katolskich pobratymców, by ani złotówki na WOŚP nie dawali. Obejdzie się bez waszej tzw. pomocy. Tylko nie wołajcie o nią przy użyciu sprzętu WOŚP, gdy przyjdzie (daj Boże!) taka chwila. Zachowajcie te swoje judaszowskie, tzw. twarze DO KOŃCA!!!
    • ~Artur
      2014-02-04 11:49
      Uuuuu... A dlaczego nie na fundację Ojca Dyrektora? Wykopałby jakąś nową dziurę w ziemi albo kupił u Ruskich nowego satelitę
    • ~WAW
      2014-02-04 15:49
      BLOGER MATKA-KURKA MA EWIDENTNE PROBLEMY ZDROWOTNE (PSYCHICZNE) I SIE JUZ KOMPLETNIE STOCZYL...

      KIEDYS ZAJADLE ATAKOWAL KACZYŃSKICH I RYDZYKA (NAWET JEGO NICK - "MATKA KURKA" POWSTAL W OPOZYCJI DO "OJCA RYDZYKA"), A TERAZ... SZKODA GADAC...
    • ~kofi
      2014-02-03 19:54
      Na pewno chciała zapisać kaczynskiemu i jego przydupasom ale Jej coś się pomyliło
    • ~Ebabka
      2014-02-03 16:26
      Sama się chwaliła - swoje wyskrobała, to dała na cudze.
    • ~paul
      2014-02-03 13:07
      ~Pisior2014-02-03 12:09
      Nie na ratowanie dzieci (jak już to resortowych) tylko na utrzymanie nieruchomości "pana od słoika" oraz na uruchomienie nowych "błotnych" atrakcji na pseudowoodstock. Zresztą wy (resortowcy) róbta co chceta, co was interesuje jakiś pis.
    • ~Pisior
      2014-02-03 12:09
      To zdrada, hańba i zaprzaństwo przekazywać kasę na ratowanie polskich dzieci! Gdyby rządził PiS, tego by nie było!
    • ~platfus
      2014-02-03 13:08
      To się złoty melon ucieszył.