Jerzy Połomski zdradził wysokość swojej emerytury

2012-10-30 08:57 | Aktualizacja: 08:57
Jerzy Połomski

Jerzy Połomski (Fot. ADRIAN STARUS / Newspix)

Jerzy Połomski był gwiazdą polskiej estrady przez ponad 50 lat. Okazuje się jednak, że tak długi staż pracy i status gwiazdy nie zapewniły artyście godziwej emerytury.




Jerzy Połomski u szczytu swojej kariery był w latach 60 i 70. To wówczas wylansował takie hity, jak "Bo z dziewczynami", czy "Cała sala śpiewa". W wywiadzie, jakiego udzielił portalowi onet.pl, artysta wyznał jednak, że w czasach PRL, bycie gwiazdą estrady nie gwarantowało wysokich zarobków:

Płyty też mogły się rozchodzić bardzo dobrze, ale ja z tego nic nie miałem. Wszystkie tantiemy szły dla kompozytora i autora tekstu. Nie było tantiem wykonawczych - zauważa Jerzy Połomski.

Piosenkarz nie narzeka jednak na swój los i potrafi cieszyć się z tego, co ma:

Tak źle jeszcze nie było. Rozumiem, że "kryzys" i tak dalej, ale to jest często zbyt łatwe usprawiedliwienie. Jak to możliwe, że są w naszym kraju osoby, które dostają na starość 350 miesięcznie? Serce się kraje. Ja i tak mam szczęście, bo dostaję 1500 złotych emerytury - mówi Jerzy Połomski.






Źródło: Onet
Wypowiedzi: 46
  • ~Andrzej s.2014-07-24 17:31

    -Ktoś tu napisal ,-[nie wiem z jakim nastawieniem],ze Mu zazdroscimy!!1-Otoż chce powiedzioeć ,że przynajmniej Ja,-owszem ,zazdroszczę i zarazem cieszy mnie fakt,ze w tym przypadku słowo zazdośc ma swój prwdziwy wymiar !!-
    -Az dziw bierze ,że oprocz udoskanalanego swojego wyglądu ,ten czlowiek nadal ma tak ciepły i przyjemny glos.-to nie to co te dzisiejsze spiewczo krzyjkacze,medialne gwiazdy!!!

  • ~Amelka2014-06-07 08:38

    Pan Jan sie myli.Spiewanie bylo i jest na wysokim poziomie.Tylko to panstwo jestchore.

  • ~tunia2013-01-01 14:38

    Zazdrościcie Mu, że zwycięsko walczy z czasem i nie świeci łysiną ani nie paraduje z "bebnem dobosza", ani nie wypluwa protez na scenę!
    Mistrz nad Mistrze, czyli Megamistrz estrady!

  • ~oglądacz pracujący2012-12-31 23:34

    co za wał,kto go wziął na Sylwka we Wrocławiu? "cała sala..." to porażka-w tym wieku lepiej nie korzystać z ucha,i monitorów z przodu sceny,a może lepiej z promptera na bimie na wprost sceny???kwas jak diabli...starszy pan śpiewa jak to z dziewczynami...a co mu staje? chyba naelektryzowana peruka...i te białe zęby...licówki,zębiska jak nic sztuczne...czemu na scenie np. nie zjadł marchewki?:)

  • ~alanek2012-12-31 17:27

    p. Jerzy dzisiaj w tv śniadaniowej powiedział / sepleniąc źle zrobioną protezą zębową/ że ma 60 lat komu pan wciska ten kit?Może też pan powie że ma pan swoją oryginalną bujną czuprynę? co pan jeszcze ma sztucznego?w takim wieku wiadomo , jak się pan dzisiaj nie podeprze play bac.to nie ma wychodzić na scenę.podobno był pan kiedyś amantem i tak trzeba było trzymać / taki wsiowy amant/ ale trzeba się już było nie pokazywać się na scenie jak się nie ma forsy na przyzwoitą odnowę /patrz Krawczyk/.Ma pan dzisiaj szczęście bo koncert będzie prowadzić ruda Kaśka to pewnie się pan zmieści ze swoim nowym "oryginalnym repertuarem" wstyd!!!

  • ~jaś2012-12-13 17:59

    Tak bzdurnego artykułu nie czytałem. Naoisac, że osoba na starość dostaje 350 zł miesięcznie emerytury to skandal. Takich mamy pajaców mieniących się dziennikarzami . ten dziennikarz za pewnie wczoraj wyszedł z Tworek z Oddziału dla Psychicznie i Nerwowo Chorych

  • ~czytacz2012-12-13 17:23

    Godziwe emerytury maj tylko mundurowi bo równe obecnym pensjom mundurrowych na ostatnich stanowiskach z których odeszli na emerytury.

  • ~Anna Pilch2012-11-29 17:04

    Pan Jerzy Połomski pięknie śpiewa i właśnie tego Pana piosenki są ''do posłuchania.'' Ja osobiście uwielbiam repertuar Pana Połomskiego, a ta dykcja! Panie Jerzy, jestem zaskoczona wysokością Pana emerytury, a raczej niskością. Nie podoba mi się komentarz P. Jana. Znalazł się krytyk muzyczny. A morze troszkę życzliwości? Czy Pan Jan nie potrafi czytać! Przecież jest wyraźnie napisane że Pan Jerzy Połomski pomimo niskiej emerytury, nie narzeka, tylko cieszy się tym co ma. Wstyd Panie Janie! A Pana, Panie Jerzy, serdecznie pozdrawiam i życzę dużo, dużo zdrówka.

  • ~emerytka2012-11-18 19:16

    Widać,że system emerytur jest chory.Grad 50 tyś ,to niemożliwe!!!Wmawiają nam że wysokość emerytury zależy od 1---lat pracy, 2--- od wpłaconych składek. Więc pan GRAD pracował 200 lat ? ,czy nieprzyzwoicie zarabiał. Więc taka emerytura to jałmużna. Coś pamiętam,że były jakieś problemy ze składkami artystów nie zatrudnionych,a sami tych składek nie płacili--- z zasadą ,że jakoś będzie? No i nie jest.!

  • ~Lech2012-11-06 09:05

    Gdyby obecna Grecja miala wiekszy szacunek dla historii (a miala od kogo sie uczyc ,np.Platon ,Sokrates ca 400 lat p.n.e) do by nie wpadla w pulapki najgorszego systemu panstwowego (demokracja).Podobnie zreszta pozostale tzw. "potegi" (np.Hiszpania ,Wlochy i inne jeszcze wieksze).Mlodziezy ucz sie hidtorii, ucz bo to wiedza nizastapiona, a jak widac z najblizszego otoczenia daje wiedze praktyczna i kariery!!!