• Smartfon podłączony do WiFi
  Podczas Wigilii wykorzystanie aplikacji shoppingowych spadło o 75 proc. Chętniej korzystaliśmy z programów do robienia zdjęć i blogowania. W święta większą popularnością cieszą się również aplikacje randkowe – dowiadujemy się z raportu opracowanego przez spółkę Cloud Technologies, która w czasie rzeczywistym obserwuje aktywność użytkowników urządzeń mobilnych.
 • Edyta i Cezary Pazurowie
  Cezary Pazura ogłosił w Wigilię na Facebooku, że ponownie zostanie tatą. „Wymarzony, cudowny Prezent na Święta!” - napisał aktor. Teraz potwierdził w rozmowie z „Super Expressem”, że trzecie dziecko z obecną żoną od dawna było planowane.
 • Straż pożarna
  9 osób zginęło, a 11 zostało rannych w wyniku pożarów, do których doszło w niedzielę - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. Strażacy wyjeżdżali blisko 1200 razy w weekend do interwencji związanych z silnym wiatrem i opadami deszczu.
 • Kłótnia przy świątecznym stole
  Kojarzone z radością i spokojem Święta Bożego Narodzenia to dla wielu potężny stres – uważają psychiatrzy i psycholodzy. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji przy świątecznym stole warto przemyśleć, czego oczekujemy od świąt – radzi konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii.
 • Wigilia
  Do niesienia pomocy potrzebującym, nie tylko materialnej i nie tylko w święta, zachęcał w niedzielę metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, który uczestniczył w Lublinie w Wigilii Miłosierdzia, zorganizowanej przez Caritas dla samotnych i bezdomnych.
 • Smażona ryba
  Tradycyjne świąteczne potrawy zawierają sporo tłuszczów, jednak nie oznacza to, że chcąc się prawidłowo odżywiać powinniśmy z nich całkowicie zrezygnować. Mądrze dobrane i stosowane w odpowiednich proporcjach, mogą przysłużyć się zdrowiu i dodatkowo wzbogacić smak dań.
 • Mateusz Morawiecki
  Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas ciepła, radości i nadziei, czas budowania tego, co najważniejsze, życzliwości, bliskości, szacunku - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Życzył także "spełnionej nadziei na lepsze jutro".
 • Krystyna i Witold Pyrkoszowie
  Od śmierci Witolda Pyrkosza minęło ponad pół roku, ale żona legendarnego aktora, Krystyna, wciąż nie może się pogodzić z odejściem męża. Dodatkowo zbliżająca się Wigilia bardzo zasmuca wdowę.
 • Dlaczego wigilijne potrawy są zdrowe?
  …i bez obaw o liczbę kalorii. Raz w roku warto sobie pofolgować, bo tradycyjne potrawy są naprawdę zdrowe. Zobacz, co zyskasz, objadając się rybami, bigosem czy piernikiem.
 • Kompot z suszu pachnie wigilią
  Z pewnością nie jest to napój light, ale po świątecznych obżarstwach doskonale wspomaga trawienie. Bez kompotu z suszonych owoców trudno wyobrazić sobie wigilijną kolację. Warto przygotowywać go nie tylko od święta - zamiast tradycyjnych składników można wtedy dodać suszone morele i banany.