• Zadar, Chorwacja
  Chorwacja to kraj, gdzie ludzie uwielbiają dobrą zabawę i potrafią ją zorganizować. Dlatego też liczba rozrywkowych wydarzeń sprawia, że wielu turystów chce się tam wybrać, żeby poszaleć i wrócić do pełna naładowanym pozytywną energią. Sprawdźcie, co tym razem będzie się działo latem w chorwackich miastach…
 • zabytki Durres, Albania
  Czy przeglądając oferty wakacyjnych wycieczek, trafiliście kiedyś na propozycję wyprawy do Albanii? Jeśli nie, to nic dziwnego - kraj ten wciąż przegrywa w rankingach popularności z tak ogranymi miejscami, jak np. Chorwacja, gdzie zazwyczaj i tak pełno jest turystów. Naszym zdaniem - zupełnie niesłusznie. Nie dość że jest gdzie wyciągnąć się na plaży, są miejsca do zwiedzenia, imponująca przyroda, to jeszcze ceny niższe niż w większości państw basenu Morza Śródziemnego.
 • Japonia
  Jest tysiąc powodów, żeby jechać do Azji, ale zwiedzanie sztampowych atrakcji i wylegiwanie na plaży nikogo nie zbliży do poznania kultury Japonii. Żeby podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni nie była tylko zakupami w Tokio, poświęć czas na tradycyjny japoński teatr. Brzmi nieciekawie? Jest zupełnie inaczej!
 • Słoneczny Cypr
  Wszystko wskazuje na to, że Cypr uniknie bankructwa, a turyści będą mogli spokojnie korzystać z jego atrakcji. Zastanawiasz się, czy warto wybrać Cypr jako cel wakacyjnego wyjazdu? Zobacz, czym kusi ta malownicza wyspa.
 • Wieża telewizyjna w Berlinie
  Myśląc o wyjeździe na urlop, często bierzemy pod uwagę tylko ciepłe regiony Europy. Wielu z nas ze zdziwieniem reaguje na propozycję spędzenia wakacji u naszego zachodniego sąsiada. Jednak Niemcy to kraj obfitujący w liczne zabytki, różnorodność stylów architektonicznych i urocze krajobrazy, które zaspokoją nawet najbardziej wymagających podróżników. 16 krajów związkowych, z których każdy posiada swoje unikalne rejony i inną specyfikę, tworzy interesującą mapę dla turystów.
 • Walka z bykiem jako atrakcja turystyczna?
  Dla tych, którzy od zwiedzania muzeów wolą aktywny wypoczynek, podróże to dobra okazja, by spróbować nowych sportów. Orienteering w Szwecji, krokiet w Nowej Zelandii, czy petanque we Francji - to niektóre z propozycji dla znudzonych zwiedzaniem turystów.
 • Egipt na wakacje
  Egipt turystom kojarzy się przede wszystkim z nieustającym słońcem. Spośród zabytków, wszyscy zapewne wymienią piramidy. Ale ta skrócona lista to dopiero początek całego szeregu atrakcji, które czekają w Egipcie. A mowa i o zwiedzaniu, i o sporcie, i o rozrywce. Zobacz!
 • Wyjazd nad jezioro popularniejszy od zwiedzania
  Polacy wolą spędzać wakacje w domku letniskowym niż w hotelu. Zamiast zwiedzać, chcą wędkować, chodzić po górach oraz pływać kajakami.
 • Egipt otwiera zabytki i zaprasza turystów
  Władze Egiptu zapowiedziały, że w niedzielę ponownie umożliwią turystom zwiedzanie zabytków. Ma to ożywić branżę turystyczną, która mocno odczuła niedawne antyprezydenckie demonstracje.