• Mazury
  W związku z zagrożeniem terrorystycznym w Europie Zachodniej Polacy coraz chętniej wybierają wypoczynek w kraju.
 • Narciarz
  Jeszcze do niedawna górskie kurorty w Polsce w okresie świąteczno-noworocznym cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród Rosjan czy Ukraińców. Teraz z powodu kryzysu ekonomicznego i konfliktu na wschodzie niewielu z nich wybrało w tym czasie wypoczynek w naszym kraju.
 • Premier Ewa Kopacz z premierem Turcji Ahmetem Davutoglu podczas galowego wieczoru wieńczącego obchody 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Turcją
  Turcja znosi wizy dla Polaków! Premier Turcji Ahmet Davutoglu podczas uroczystego koncertu w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie powiedział, że to prezent na zwieńczenie obchodów 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Turcja i Polską.
 • Tajlandia
  Władze Tajlandii są zaniepokojone pogarszającym się wizerunkiem kraju w oczach turystów. Niedawne zabójstwo dwojga brytyjskich wczasowiczów może jeszcze bardziej pogorszyć wizerunek kraju jako miejsca bezpiecznego i beztroskiego wypoczynku - uważają przedstawiciele tajskiego sektora turystycznego.
 • Równolegle do wzrostu liczby wyjazdów w egzotyczne rejony świata rośnie liczba nietypowych chorób wśród Polaków. Jedną z przyczyn jest to, że część wyjeżdżających rezygnuje ze szczepień .
 • plaża wakacje urlop
  Tropikalne upały w Polsce, ale na sezon wakacyjny nie mogą narzekać również organizatorzy wypoczynku za granicą. Tylko w lipcu sprzedali blisko o jedną czwartą wczasów więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
 • Tajscy żołnierze nie dopuszczają do protestów w Bangkoku
  Liczba przyjeżdżających spada: wprowadzoną po przewrocie godzinę policyjną trudno zaliczyć do atrakcji, które przyciągną gości. Ale polskie biura podróży liczą, że sytuacja szybko się unormuje, i nie wycofują ofert.
 • Stan wojenny w Tajlandii
  Uzbrojeni żołnierze na ulicach, pojazdy opancerzone, budynki obstawione przez umundurowanych ludzi - tak wyglądają teraz ulice największych miast. Armia wprowadziła stan wojenny w Tajlandii. Czy coś może grozić turystom, którzy chętnie jeżdżą do tego azjatyckiego kraju? Polskie MSZ wydało w tej sprawie specjalny komunikat.
 • Mapa Polski
  Turystyczna lokomotywa nie zwolniła po Euro. Polska turystyka wciąż wykorzystuje rozgłos jaki dały piłkarskie mistrzostwa sprzed roku. Coraz cenniejsza jest marka Polski na turystycznej arenie, a do końca roku może nas odwiedzić nawet o 7 procent więcej obcokrajowców niż przed rokiem.
 • Para na plaży - zdjęcie ilustracyjne
  Pierwsza połowa sezonu była udana dla branży turystycznej. Wyniki finansowe były na pewno lepsze niż w zeszłym roku.