• Apteczka
  Na urlop czekamy zazwyczaj z utęsknieniem. To bowiem dla wielu z nas jedyna możliwość odpoczynku od codziennych obowiązków zawodowych. Dlatego, aby nic nas nie zaskoczyło i nie zepsuło rodzinnego wyjazdu, odpowiednie planowanie może stać się kluczem do sukcesu. Zwłaszcza, jeśli wyjeżdżamy z małymi dziećmi, narażeni jesteśmy na nieprzewidziane sytuacje.
 • Kobieta planuje wakacje
  Ogarnięci urlopową gorączką często zapominamy o istotnych sprawach, których niedopilnowanie przed wyjazdem, może popsuć nam odpoczynek i przyprawić o stres. O czym warto pamiętać i co zrobić jeszcze przed podróżą?
 • Pakowanie przed urlopem
  Urlop od pracy zamiast czasem relaksu może być źródłem stresu. Przede wszystkim ze względu na brak umiejętności odpoczywania. Podczas wakacji stawiamy sobie zbyt wysokie wymagania, co powoduje, że każda drobnostka urasta do rangi dużego problemu. Najważniejsza jest zdolność do zapomnienia o codziennych sprawach, a nie długość urlopu. Dlatego lepiej niczego nie zakładać, tylko cieszyć się chwilą – przekonuje dr Ewa Jarczewska-Gerc, psycholog motywacji.
 • Zdjęcie z profilu Alessandry Ambrosio
  Luksusy, o jakich zwykły Kowalski może jedynie pomarzyć i widoki zapierające dech w piersiach. Tak swoje urlopy spędzają celebryci. Internet jest pełen zdjęć z luksusowych wakacji gwiazd. 
 • Radość z odpoczynku
  Większa niż zwykle ilość wolnego czasu to dobry moment, aby zadbać o zdrowie, które w ciągu roku często zaniedbujemy. Przykładowo stawy – do dobrego funkcjonowania potrzebują ruchu i fizjologicznego obciążania, czyli cyklicznej kompresji i dekompresji chrząstki stawowej. Chcąc zrobić coś dobrego dla siebie powinniśmy pamiętać o pewnych zasadach. Wszystko po to, aby urlop wykorzystać mądrze, dla swojego zdrowia – nie robiąc sobie przy tym krzywdy.
 • Wśród historyków, którzy zajmują się czasem wolnym, krąży anegdota o pewnym robotniku z krakowskiej Huty im. Lenina. Kiedy majster zwalniał go na obowiązkowy urlop, ten zaczął błagać, by nie kazano mu odchodzić z pracy. „Ale ja przecież dobrze pracowałem” – miał lamentować. I nawet jeśli ten konkretny robotnik nigdy nie istniał, historyjka doskonale oddaje to, jak egzotycznym pomysłem jeszcze do niedawna był czas wolny od pracy.
 • Zakochana para
  Prawdopodobnie każdy z nas marzył kiedyś o wielkiej, szalonej miłości - takiej jak w filmach czy najpopularniejszych książkowych romansach. Wiemy jednak doskonale, że szara rzeczywistość nie sprzyja takim miłosnym przygodom. Dlatego też wiele osób pozwala sobie na pewne „rozluźnienie” podczas wyjazdów urlopowych.
 • Odpoczynek
  Zdrowy balans między pracą a życiem prywatnym jest podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Gdy obowiązki służbowe uległy spiętrzeniu, urlop pomaga utrzymać efektywność, kreatywność i wigor na wysokim poziomie. Dzięki niemu wrócimy znów do formy i po powrocie będziemy mogli zdobywać kolejne szczyty.
 • Praca - zdjęcie ilustracyjne
  Siedzą w pracy do rana do wieczora. Nie rozstają się telefonem komórkowym czy laptopem. Urlop - to dla nich męka, nie mogą żyć bez spotkań, zadań, wyzwań. Pracoholicy mają dziś swój dzień.
 • Ważne dla tych, którzy jeszcze nie wyjechali na wakacje. Idealny odpoczynek nie powinien trwać dłużej niż trzy dni, a miejsce, które wybierzemy, nie powinno być oddalone od naszego domu o więcej niż cztery godziny drogi - radzi dr David Lewis z brytyjskiego Uniwersytetu Sussex.