• Poznaj najbardziej niebezpieczne kraje
  Gdzie wybrać się na wakacje? Który kraj najlepiej nadaje się na urlop? Przede wszystkim ten, w którym jest bezpiecznie. Te z pewnością do najbezpieczniejszych nie należą, choć z pewnością są na szczycie najchętniej odwiedzanych.
 • Piramidy w Gizie - zdjęcie ilustracyjne
  Władze Egiptu chcą, aby ok. milion Polaków rocznie odwiedzało ten kraj - poinformował minister turystyki Egiptu Mohammed Hiszam Abbas Zazu. Dodał, że po rewolucji sytuacja w jego kraju się ustabilizowała i odwiedzający Egipt mogą czuć się bezpiecznie.
 • Egipt przyciąga fascynującymi zabytkami. Tu starożytność łączy się z nowoczesnością
  W położonym u bram Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu Egipcie powstała jedna z najbardziej rozwiniętych cywilizacji starożytnego świata. Tu, w krainie owianych wiatrem wydm pustynnych, starożytnych budowli i fascynującej mitologii, piramidy sąsiadują z tętniącymi życiem bazarami Kairu, a groby faraonów z majestatyczną Saharą.
 • Grecja
  Ci, którzy wykupili wczasy w krajach strefy euro, z niepokojem obserwują kurs tej waluty. Ci, którzy dopiero planują wakacje, gorączkowo szukają ofert last minute. W tym roku, by wyjechać na zagraniczne wakacje, trzeba się wykosztować. Chyba że spróbuje się czegoś zupełnie innego...
 • Sprawdź, jakie wakacje możesz mieć za tysiąc złotych
  W biurach podróży można już trafić na zagraniczne wakacyjne oferty w szczycie sezonu za 1,2 tys. zł od osoby. A będzie jeszcze taniej – Egipt czy Tunezja będą osiągalne za 999 zł. Do walki o klientów włączają się też polskie kurorty.
 • Egipt otwiera zabytki i zaprasza turystów
  Władze Egiptu zapowiedziały, że w niedzielę ponownie umożliwią turystom zwiedzanie zabytków. Ma to ożywić branżę turystyczną, która mocno odczuła niedawne antyprezydenckie demonstracje.
 • Egipt czy Tunezja? Turyści wolą zostać w kraju
  Część Polaków wybierających się w tym roku do Egiptu czy Tunezji może zrezygnować z podróży i spędzić urlop w kraju - przewiduje "Rzeczpospolita".