• Surfing
  Brazylijski surfer Rodrigo Koxa popłynął u wybrzeży Nazare w środkowej Portugalii na fali o wysokości 24,38 m (80 stóp), czym ustanowił rekord świata - poinformowała Liga Światowa Surfingu.
 • Rekin
  Kolejny raz rekin atakuje u wybrzeży USA. Tym razem zdarzenie miało miejsce na Hawajach. Poszkodowany surfer w ciężkim stanie przebywa w szpitalu.
 • Azory to raj dla surferów. Nawet w grudniu, a zwłaszcza teraz
  Północnej Europie grozi orkan Aleksandra, a tymczasem na portugalskich Azorach surferzy korzystają ze sprzyjających wiatrów i poskramiają gigantyczne fale. Choć słowo "gigantyczne" nie do końca oddaje ich ogromu... Zobaczcie ZDJĘCIA.
 • Surferzy w Portugalii
  Brazylijski surfer, Carlos Burle, postanowił wykorzystać gigantyczne fale, jakie pojawiły się u wybrzeży Portugalii. Internet obiegło nagranie, na którym ryzykant surfuje na fali o wysokości 30,5 metra. Zobacz zdjęcia!
 • Surfing
  45-letni Garrett McNamara ustanowił nowy rekord świata w surfingu. Mężczyzna surfował na fali o wysokości 30 metrów, bijąc tym samym swój własny rekord. Zobacz jego wyczyn u wybrzeży Portugalii.
 • Wyczyn McNamary jest rekordem świata
  Amerykański surfer Garrett McNamara zdołał utrzymać się na prawie 30-metrowej fali podczas zawodów przy portugalskiej plaży w Nazare. Wyczyn McNamary jest rekordem świata. Dotychczas nikomu nie udało się utrzymać na fali wysokości dziewięciu pięter bloku mieszkalnego.
 • Boogie boarderzy na fali w Newport Beach, w Kalifornii
  Jeśli nie potrafisz surfować a masz w sobie tę "odrobinę" odwagi, która pozwoli ci wskoczyć na wielką falę, spróbuj boogie boardingu - to łatwiejsza wersja surfingu na znacznie krótszej i nieco szerszej desce. Podstawowa różnica polega na tym, że zamiast stać na desce, co wymaga wielkiej wprawy, w boogie boardingu podróżujesz leżąc na brzuchu. Zobacz jak śmiałkowie z Kalifornii ujeżdżali 7-metrowe fale, które powstały w wyniku sztormu szalejącego wokół Nowej Zelandii.
 • Jedną z odmian surfingu jest bodyboard, czyli ślizg na desce w pozycji leżącej
  Nadal nie masz pomysłu na to, jak zagospodarować czas trzech najcieplejszych miesięcy roku? Nie wiesz, jak urozmaicić tegoroczny wypad nad morze? Proponujemy surfing na Bałtyku.