• Kobieta z piękną skórą
  Podczas codziennej pielęgnacji często skupiamy się na twarzy, zapominając o skórze szyi i dekoltu, która jest niezwykle cienka i delikatna, dlatego starzeje się dużo szybciej. Tymczasem wystarczy zmienić kilka przyzwyczajeń, by poprawić wygląd tych okolic oraz zapobiec przedwczesnemu pojawieniu się zmarszczek.
 • Skóra trądzikowa
  Trądzik różowaty to nie „defekt urody”, lecz choroba, z którą należy iść do dermatologa – mówią organizatorzy pierwszej informacyjno-edukacyjnej kampanii „Róż się do lekarza” – Instytut Komunikacji Zdrowotnej oraz Polskie Towarzystwo Dermatologiczne. Poprzez kampanię chcą zwiększyć świadomość Polaków nt. trądziku różowatego, zwrócić uwagę na jego nieoczywiste objawy i przede wszystkim zachęcić Polaków do konsultacji z dermatologiem już pierwszych symptomów choroby.
 • Kobieta drapie plecy
  Alergia każdego roku dotyka coraz więcej osób. Jak nie dać się uczuleniom?
 • Kinga Rusin
  Kinga Rusin bardzo mocno zaangażowała się w ochronę praw zwierząt, co doprowadziło nawet do jej wojny z koleżanką ze stacji, Małgorzatą Rozenek. Dziennikarce walczącej o los fauny i flory, internauci wytknęli noszenie skórzanych butów i torebek. Jak się z tego wybroniła?
 • Kobieta przeglądająca się w lustrze
  Jak może być przyczyna ich powstawania? Jakiego mydła używać do mycia?
 • Dermatolog ogląda skórę
  Po powrocie z wakacji warto wykonać samobadanie skóry pod kątem niepokojących zmian, a jeśli mamy wiele znamion - zgłosić się do dermatologa lub chirurga onkologa, by zbadał skórę przy pomocy dermatoskopu – powiedział onkolog prof. Piotr Rutkowski.
 • Maść
  Jedna seria maści bornej - Acidum boricum 10 proc. została wycofana z obrotu. Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął tę decyzję we wtorek.
 • Probówki, laboratorium
   Czy hodowanie skóry może być wykorzystywane przy bielactwie i w zabiegach upiększających?
 • Kobieta zasłania twarz
  Na pewno zastanawiałaś, dlaczego niektóre kobiety codziennie wyglądają rewelacyjnie. Co robią, że ich cera jest zawsze świeża i wypoczęta, włosy pełne blasku i zawsze mają perfekcyjny makijaż? Nie jest to takie trudne oraz czasochłonne jak się to może wydawać. Wystarczy zmienić kilka nawyków, aby na nowo odkryć swoje naturalne piękno.
 • Stopy
  Grzybica zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych, a cierpi na nią aż 15-30 proc. populacji osób dorosłych. Zarazić możemy się zarówno podczas bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem, jak i w wyniku korzystania z przedmiotów codziennego użytku, które należą do osób chorych.