• Mężczyzna pali papierosy
  Palenie papierosów przez pracowników negatywnie wpływa na funkcjonowanie firmy i przynosi straty finansowe - oceniali uczestnicy konferencji "Czy stać nas na palenie w pracy?". Wskazywali, że palacze pracują mniej niż niepalący.
 • Chory mężczyzna
  Szacuje się, że prawie 9 milionów Polaków pali codziennie papierosy; rocznie 60 tys. osób umiera z powodu chorób odtytoniowych – alarmuje w Światowym Dniu Bez Papierosa, obchodzonym 31 maja, Ministerstwo Zdrowia.
 • palenie
  Palenie papierosów to jeden z głównych czynników ryzyka chorób układu krążenia, zwłaszcza niewydolności serca – alarmuje Polskie Towarzystwo Kardiologiczne w związku z obchodzonym 31 maja Dniem bez Tytoniu.
 • Andrzej Duda
  Od stycznia nie zapaliłem ani jednego papierosa; rozstałem się z nimi i jestem z tego powodu bardzo zadowolony, zachęcam wszystkich. Mam nadzieję, że nie wrócę do palenia - powiedział prezydent Andrzej Duda.
 • papieros
  - Palenie to największy zabójca XX wieku - podkreśla Tadeusz Zielonka, pulmunolog. Dlaczego tak trudno pozbyć się tego nałogu? Jak Matyldzie Skubikowskiej udało się rzucić palenie?
 • Mężczyzna przed komputerem ma zmęczony wzrok
  Zarówno w mediach, jak i w kontaktach towarzyskich często rozmawia się o podwyższaniu jakości życia – dzięki nowym odkryciom medycznym czy rozwojowi współczesnych technologii. Niestety często zapominamy, iż największy wpływ na jakość życia mają nasze codzienne, małe przyzwyczajenia i rutynowe nawyki. Nie inaczej jest ze wzrokiem. Paweł Szczerbiński, optyk i optometrysta, ekspert Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej, radzi jak dbać o swój wzrok na co dzień.
 • Harcerze z Chorągwi Białostockiej
  Harcerz pracuje nad sobą, jest czysty w myśli, mowie i uczynkach; jest wolny od nałogów - tak brzmi - na nowo sformułowany - dziesiąty punkt prawa harcerskiego. Zmieniono go na 39. Zjeździe Nadzwyczajnym Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP).
 • Telefon komórkowy w kieszeni spodni
  Choć ¾ młodych mężczyzn wie, że styl życia może oddziaływać na jakość nasienia, mimo to często mają kontakt z czynnikami, które mogą zaburzyć płodność, wynika z badań IQS na rzecz kampanii „Płodny Polak”.
 • Popielniczka
  Zewsząd słyszymy o alarmie smogowym w wielu miastach Polski. Lekarze przestrzegają przed spacerami „na trującym powietrzu”. O tym, czy jest naprawdę aż tak źle, rozmawiamy z Piotrem Małkiem, który razem z Krakowskim Alarmem Smogowym stworzył kalkulator smogowy.
 • Randka
  Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed negatywnymi skutkami, jakie niesie ze sobą uzależnienie od tytoniu, między innymi poprzez używanie komunikatów typu: „Palenie zabija”. Jak się okazuje, tego typu ostrzeżenie można odnosić nie tylko do zdrowia, ale również do życia uczuciowego.