• Ojciec z córką
  Urlopy ojcowskie zyskują popularność. Styczniowy wynik pokazuje, że w tym roku może z nich skorzystać rekordowa liczba 200 tys. osób.
 • Rodzice z dzieckiem w restauracji
  O tym, czy warto włączać dziecko od najmłodszych lat w "życie dorosłych" i dlaczego tak wielu ludzi oburza obecność maluchów w restauracjach i kawiarniach rozmawiamy z pedagog Agatą Szymenderą z Akademii Kompetencji Rodzinnych Fajna Rodzinka.
 • Koszty zapewnienia dzieciom należytej opieki wciąż rosną.
  Krakowscy radni obniżyli w środę stawki za pobyt dziecka w przedszkolach samorządowych z 3,5 zł do 2,5 zł. Uchwalone w lipcu tego roku nowe opłaty należały do najwyższych w Polsce.
 • Dzieci pod opieką wychowawczyni przedszkolnej.
  Wojewodowie badają uchwały gmin dotyczące opłat za przedszkola. Część uchwał została już przez nich uchylona w całości lub części, jeśli nie były zgodne z prawem. Dotyczy to jednak nie samej wysokości opłat wynikającej z uchwał, ale mechanizmów ich ustalania.
 • Kto pomoże polskim żłobkom?
  Bez zachęt finansowych gminy nie będą chciały tworzyć żłobków. Kosztami utrzymania nowych miejsc opieki będą obciążać rodziców korzystających z istniejących już placówek
 • Gimnazja bardzo powoli zyskują akceptację społeczeństwa
  Brak powszechnej akceptacji społecznej dla gimnazjów - to jedna z rzeczy, które się nie udały, gdy 12 lat temu wprowadzano reformę edukacji, uważa były minister edukacji, twórca reformy Mirosław Handke. Mówił o tym w niedzielę podczas I Kongresu Polskiej Edukacji.