• Kobieta sprząta mieszkanie
  Zdecydowana większość obowiązków domowych w polskich rodzinach wciąż spoczywa na barkach kobiet. Panie zajmują się gotowaniem, praniem, sprzątaniem i załatwianiem spraw urzędowych, ich partnerzy natomiast – odwożeniem i odbieraniem dzieci ze szkoły i przedszkola, wyrzucaniem śmieci oraz zarabianiem pieniędzy – wynika z badania IRCenter dla Tchibo. Ulubioną formą relaksu w przerwie od pracy jest dla Polek aktywność w mediach społecznościowych oraz picie kawy.
 • Kurt Vonnegut
  Słynny amerykański pisarz Kurt Vonnegut w 1947 roku na piśmie ustalił z ciężarną żoną Jane jasny podział obowiązków przed narodzinami dziecka.
 • Para myje razem okna
  Jeszcze w XXI w. podział domowych obowiązków był bardzo jasny – prym w tej kwestii wiodły panie. A jak wygląda to współcześnie – w czasach, kiedy kobiety realizują się zawodowo równie mocno jak mężczyźni? A może prace domowe zlecamy profesjonalnym firmom? Marka Hotpoint postanowiła to sprawdzić w swoim najnowszym badaniu „Obowiązki domowe XXI wieku". Oto wyniki!
 • Odkurzanie
  Równouprawnienie to od lat gorący temat. Debata dotyczy głównie życia zawodowego. A jak jest z równouprawnieniem w naszych domach? Czy obowiązki są równo dzielone albo wspólnie wykonywane przez partnerów? Marka Hotpoint w swoim badaniu „Obowiązki domowe Polaków”, sprawdza czy partnerzy pomagają sobie w wykonywaniu prac domowych. Czy stereotypowo w domu prym wiodą wyłącznie panie?
 • Para sprzątająca mieszkanie
  Serwis płatności automatycznych bm.pl zapytał Polaków o najbardziej nielubiane przez nich obowiązki domowe*. W czołówce rankingu czynności, za których wykonywaniem nie przepadamy, znalazło się prasowanie (50%), sprzątanie (38%), zmywanie (29%), a także płacenie rachunków (12%). Badanie pozwoliło też sprawdzić, jak do domowych obowiązków podchodzą panie, a jak panowie.
 • Zmywanie naczyń
  …myć naczynia. To nie żart, lecz zalecenie ekspertów, którzy sprawdzili, jakie są skuteczne sposoby na odreagowanie stresu, wyciszenie negatywnych emocji i poprawienie humoru.
 • Kobieta zdenerwowana sprzątaniem
  Pranie, zmywanie a może prasowanie? Czego najbardziej nie lubią Polacy? Marka Hotpoint – producent nowoczesnych i eleganckich sprzętów gospodarstwa domowego – postanowiła to sprawdzić i zapytać o najbardziej nielubiane obowiązki domowe.
 • Sprzątanie
  Udane życie rodzinne to wciąż najważniejszy z życiowych priorytetów Polek – wynika z książki „Polki. Spełnione Profesjonalistki, Rodzinne Panie Domu czy Obywatelki Świata?”. Według autorki coraz więcej kobiet odchodzi jednak od tradycyjnego wzorca rodziny i chce dzielić obowiązki domowe na równi z mężem lub partnerem. W karierze zawodowej wciąż najbardziej liczą się dla nich wysokie zarobki, nawet kosztem satysfakcji z wykonywanej pracy. Polki pragną mieć także większy wpływ na życie polityczne kraju i decyzje podejmowane przez polityków.
 • Kobieta sprząta kuchnię
  Kariera? Zapomnij! Kobieta jest od tego, by siedzieć w domu i dbać o dzieci. To mężczyzna ma zadbać o jej utrzymanie. Oto, jakie jest zdanie Polaków na temat podziału ról w zależności od płci. Tradycjonalizm polskich mężczyzn (i kobiet) obnażyły nowe badania.
 • Kłótnia w rodzinie
  Marzy ci się rodzinna sielanka, chcesz uniknąć kłótni? Poznaj listę spraw, do których warto pochodzić ze szczególną ostrożnością. Bałagan, niekontrolowane surfowanie po internecie to tylko niektórzy z zabójców spokoju pomiędzy najbliższymi. Oto najczęstsze powody kłótni w rodzinie!