• Zdrowa dieta
  Codziennie bagatelizujemy objawy niedoboru kolagenu w organizmie. Znajduje się on w stawach, ścięgnach, kościach, mięśniach, naczyniach krwionośnych, układzie trawiennym i skórze. By cieszyć się zdrowiem przez lata, należy rozważnie podchodzić do tego, co ma się na talerzu. Niedobór kolagenu można korygować, stosując się do odpowiedniej diety.
 • Stopy
  Stopy zaczynają się starzeć już około 30. roku życia, a ten proces przyspiesza po pięćdziesiątce. Czy wiesz, jaka pielęgnacja stóp pozwoli ci zawsze cieszyć się pięknymi i zdrowymi stopami? Podpowiada podolog z FootMedica Kliniki Zdrowej Stopy.
 • Mężczyzna gra w tenisa
  Tenis to najpopularniejszy sport indywidualny na świecie, który przyciąga tłumy przed telewizory, graczy w różnym wieku na korty i… wielomilionowych sponsorów. Choć uważany jest za bezpieczną aktywność, to wcale nie oznacza, że kontuzje omijają miłośników rakiet szerokim łukiem. Dynamiczne ruchy rękami, intensywny bieg, nagłe zatrzymanie się lub zmiana kierunku przemieszczania się sprawiają, że nasze stawy poddawane są ogromnym przeciążeniom. Jak zatem zadbać o nie na korcie?
 • Łosoś
  Co wspólnego może mieć człowiek z rybą? Wydaje się że niewiele. Nie tylko na pierwszy, ale nawet na drugi i trzeci rzut oka różnimy się przecież niemal w każdym elemencie. Ale okazuje się, że właśnie rybom możemy zawdzięczać skuteczne powstrzymanie oznak upływającego czasu!
 • Zdrowe tłuszcze
  Niemal wszyscy wiemy, jak dużą rolę w sporcie, także tym amatorskim, odgrywa dieta. Co ciekawe jednak, w powszechnym przekonaniu umiejętny dobór produktów spożywczych wpływa jedynie na naszą formę podczas treningu. Jak się zaś okazuje, w praktyce odpowiedni jadłospis może także ułatwić powrót do zdrowia np. po kontuzji stawu.
 • Kobieta trzymająca plasterki cytryny
  Gładka i jędrna skóra, wytrzymałe ścięgna, mocne chrząstki i więzadła – za te wszystkie czynniki odpowiada kolagen, białko wytwarzane przez komórki tkanki łącznej. Wraz z wiekiem produkcja kolagenu staje się coraz mniej efektywna, co objawia się m.in. zmarszczkami oraz problemami ze strony stawów. Naukowcy sugerują jednak, że proces ten można znacznie spowolnić. Badania wykazały, że witamina C może zwiększyć produkcję kolagenu nawet ośmiokrotnie.
 • Kobieta przed lustrem
  Kolagen nieprzypadkowo nazywany jest białkiem młodości. Zapobiega powstawaniu zmarszczek, sprawia, że skóra jest jędrna i elastyczna, utrzymuje w dobrej kondycji stawy, przyspiesza gojenie się ran. Lekarze zalecają więc, by ten składnik jak najczęściej włączać do swojej diety.
 • Mężczyzna
  Kolagen nieprzypadkowo nazywany jest białkiem młodości. Zapobiega powstawaniu zmarszczek, sprawia, że skóra jest jędrna i elastyczna, utrzymuje w dobrej kondycji stawy, przyspiesza gojenie się ran. Lekarze zalecają więc, by ten składnik jak najczęściej włączać do swojej diety.
 • Kontuzja
  Myślisz, że kontuzje dotykają tylko zagorzałych sportowców? Niestety, są na nie narażone także osoby, które uprawiają sport amatorsko, a nawet te, które unikają aktywności fizycznej. Dziś jednak z urazami łatwiej jest sobie poradzić, bo z nowoczesnych, małoinwazyjnych metod leczenia, które jeszcze jakiś czas temu były dostępne tylko dla zawodowców, może skorzystać już praktycznie każdy.
 • Ładna skóra
  Szybko! W biegu dzieci, pies, mąż albo zupełnie nie? A może inaczej? Bieganie przed śniadaniem, kawa po drodze do biura, zumba wieczorem z koleżankami? Jesteś aktywna albo aktywnie zajęta. Nie masz czasu zastanawiać się skąd się wzięły zmarszczki. Przy wchodzeniu po schodach słyszysz dziwne chrupanie i orientujesz się, że to twoje kolano? Martwisz się, że twoja skóra wygląda na starszą niż byś chciała? Zabiegi spa nie zawsze są dla wszystkich, trzeba na to czasu i pieniędzy. Jak zadbać o siebie i nie zwariować organizując czas, jednocześnie nie bankrutując, a mając poczucie, że coś się z tym robi skutecznie?