• Władimir Putin i Dmitri Miedwiediew
  Siły zbrojne Rosji zdolne są odeprzeć wszelką potencjalną agresję - zapewnił we wtorek prezydent Rosji Władimir Putin podczas defilady wojskowej na Placu Czerwonym w Moskwie z okazji 72. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.
 • Władimir Putin
  Rosja jest gotowa do prac nad pozablokowym systemem bezpieczeństwa międzynarodowego - oświadczył w poniedziałek prezydent Władimir Putin podczas defilady wojskowej na Placu Czerwonym z okazji 71. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.
 • Defilada na Placu Czerwonym
  10 tysięcy żołnierzy i oficerów reprezentujących wszystkie rodzaje rosyjskich sił zbrojnych defilowało na Placu Czerwonym w Moskwie z okazji 71. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.
 • Prezydent Andrzej Duda
  Czy Rosjanom tak bardzo zależy na obecności prezydenta Polski na uroczystościach w Moskwie, czy raczej doszukują się w tej sprawie drugiego dna? Dziennikarze telewizji Rossija dopytują, dlaczego Andrzej Duda nie przyjedzie na obchody Dnia Zwycięstwa.
 • Władimir Putin
  Rosja jest gotowa, aby wznowić kontakty z Europą. Oświadczenie takie padło z ust Władimira Putina, tuż przed spotkaniem z prezydentem Czech Miloszem Zemanem. Wcześniej gospodarz Kremla wypomniał tej samej Europie, że 70 lat temu nie powstrzymała rodzącego się faszyzmu, a współcześnie "myśli kategoriami bloków wojskowych".
 • Dzień Zwycięstwa w Rosji
  Co innego uczczenie pamięci 20 milionów ofiar wojny ojczyźnianej, co innego zaś udział w pardzie gloryfikującej potęgę sil zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Tak swoją obecność w Moskwie z okazji 70. rocznicy zwycięstwa nad III Rzeszą wyjaśnił włoski minister spraw zagranicznych Paolo Gentiloni. 
 • Marsz Pamięci w Moskwie. Na czele Putin z portretem ojca
  Ponad 250 tysięcy Rosjan przemaszerowało ulicami Moskwy, aby uczcić pamięć bohaterów II wojny światowej. Każdy z uczestników akcji zorganizowanej pod hasłem „nieśmiertelny pułk” niósł portret krewnego, który zginął w trakcie walk z hitlerowcami.
 • Dzień Zwycięstwa na Ukrainie
  Mimo wcześniejszych spekulacji o możliwych prowokacjach, obchody 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej w kontrolowanym przez rebeliantów Doniecku na Ukrainie przebiegają spokojnie. Lokalne, separatystyczne władze zgromadziły na ulicach duże siły bezpieczeństwa.
 • Władimir Putin
  Na Placu Czerwonym w Moskwie zakończyła się Parada Zwycięstwa. Brało w niej udział 16,5 tysiąca żołnierzy, w tym delegacje z kilku zaprzyjaźnionych krajów. Na trybunie honorowej zasiadł prezydent Rosji Władimir Putin oraz zaproszeni goście. Bezpośrednio Paradę Zwycięstwa przyjmował Minister Obrony Siergiej Szojgu. Wspólnie z rosyjskimi żołnierzami udział w defiladzie wzięły kompanie z: Azerbejdżanu, Armenii, Chin, Indii, Serbii i Białorusi.
 • Ostatnie przygotowania
  Tysiące policjantów i żołnierzy strzeże bezpieczeństwa mieszkańców Moskwy. W związku z uroczystościami 70 rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami, władze stolicy podjęły niebywałe wręcz środki ostrożności.