• Fitness w ciąży
  Czy kobiety w ciąży mogą ćwiczyć na siłowni? - Wiele osób ma taką tendencję mylenia treningu z odchudzaniem - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Katarzyna Kępka. - Przygotowujemy się do wysiłku, który porównywalny jest do maratonu - podkreśliła dziennikarka. Jakich ćwiczeń nie powinno się wykonywać w tym czasie? Kępka razem z Szymonem Gasiem zaprezentowała kilka ćwiczeń dla kobiet w ciąży.
 • Kobieta ćwiczy w klubie fitness
  Siłownie nabierają masy. W ubiegłym roku Polacy w klubach fitness zostawili 3,65 mld zł - informuje "Puls Biznesu" na podstawie raportu Deloitte i EuropeActive.
 • Siłownia
  Instruktorzy fitness podkreślają, że wybierając odpowiedni dla siebie trening, przede wszystkim trzeba się zastanowić nad tym, jakich efektów od niego oczekujemy i w jakim czasie chcielibyśmy je osiągnąć. Można zacząć od ćwiczeń w domu lub zajęć tanecznych, np. zumby. W przypadku osób początkujących dobrze sprawdza się również bieżnia, trening TBC czy platformy wibracyjne.
 • Crossfit
  Joga praktykowana jest w Polsce od lat i wciąż ma stałe grono zwolenników, zumba traci na popularności, a crossfit cały czas zyskuje – wynika z danych serwisu FitPlanner. Badania pokazują, że wzrost zainteresowania sportem można zaobserwować w styczniu, co niewątpliwie wiąże się z postanowieniami noworocznymi, a kolejne apogeum popularności aktywności fizycznej przypada na wrzesień i październik.
 • Mężczyzna robiący pompki
  Wybór aktywności fizycznej powinien wynikać nie tylko z indywidualnych preferencji, lecz przede wszystkim z tego, jakie rezultaty chce się osiągnąć. Trening siłowy pomoże wymodelować sylwetkę i zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, aerobowy pozwoli na zrzucenie zbędnych kilogramów i poprawienie wydolności organizmu. Trening wibracyjny doskonale sprawdzi się natomiast u osób, które mają bardzo ograniczony czasu. Przed rozpoczęciem treningów warto się skonsultować także z lekarzem.
 • Mięśnie brzucha
  Spacer, bieganie, jazda na rolkach czy na rowerze - każda aktywność, zwłaszcza jesienią, jest dla nas dobra - przekonuje PAP Life Mister Polski 2014 Rafał Maślak. Gdy mieszkał na wsi i miał daleko na siłownię, z pomocą taty i dziadka urządził taką w domu.
 • Trening w bikini
  Jeżeli masz piękne ciało i nie wstydzisz się trenować w kusym staniku, możesz przystąpić do projektu "bikini girl workout". Ślicznotki z całego świata przesyłają jednej z amerykańskich agencji modelek, zdjęcia wykonane podczas treningu... Zobacz koniecznie!
 • Crossfit
  Crossfit czyli trening siłowo-wytrzymałościowy z USA, szturmem wdarł się na polski rynek fitness i z roku na rok zdobywa coraz większe grono swoich zwolenników. Intensywne ćwiczenia rodem z wojskowych koszar przyciągają zarówno kobiety, jak i mężczyzn, ponieważ efekt treningów jest spektakularny.
 • Mężczyzna w trakcie treningu
  Technika Fit&Slide to alternatywa choćby dla tych, którzy ze względu na napięty grafik zawodowy nie mają czasu na regularne wizyty na siłowni. Podstawą jest ruch poślizgowy wykorzystywany w rehabilitacji. Trening trwa nie więcej niż pół godziny. Dzięki tym ćwiczeniom można pozbyć się dodatkowych kilogramów, wzmocnić mięśnie i poprawić kondycję.
 • Wpadki na siłowni
  Internauci nie oszczędzają nikogo! Twój pierwszy dzień na siłowni może zainspirować internetowych prześmiewców, a zabawne memy z twoim udziałem będą krążyły po sieci latami. Zobacz galerię!