• Czy warto zrobić operację plastyczną nosa?
  Penelope Cruz, Adrien Brody, Owen Wilson. Ich znakiem rozpoznawczym zdecydowanie są oryginalne rysy twarzy i… nos. Jego nietypowy kształt może jednak być dla niektórych utrapieniem – i nie chodzi tu tylko o walory estetyczne. Prawdziwym wybawieniem w takiej sytuacji jest rynoseptoplastyka należąca do najpopularniejszych operacji plastycznych wykonywanych na całym świecie.
 • Nos mężczyzny
  Medycyna estetyczna oferuje możliwość nieinwazyjnej korekcji kształtu nosa przy użyciu kwasu hialuronowego. Zabieg trwa około 15 minut i jego efekty są zauważalne natychmiastowo. Rezultat utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy.
 • Chirurdzy przy pracy
  Wytrzymałe i giętkie, a do tego biodegradowalne - oto nowe nici chirurgiczne, jakie opracowali naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
 • Walka o refundację zabiegów z użyciem da vinci
  Nasilamy nasze działania, by skłonić NFZ do refundacji zabiegów, w których używany jest robot da Vinci - mówi "Naszemu Dziennikowi" prof. Wojciech Witkiewicz, dyr. Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.
 • Dziewica z odzysku
  Jeśli istnieje możliwość, aby pierwszy raz przeżyć kilka razy, to dlaczego by z niej nie skorzystać. Dzięki chirurgicznemu zabiegowi odtworzenia błony dziewiczej, cnotę można tracić wielokrotnie. Hymenoplastyka daje taką możliwość.
 • Szwedzko-brytyjsko-włoski zespół lekarzy przeszczepił choremu na raka mężczyźnie sztuczną tchawicę z oskrzelami
  Medycyna potrafi zadziwić. Szwedzko-brytyjsko-włoski zespół lekarzy przeszczepił choremu na raka mężczyźnie sztuczną tchawicę z oskrzelami, wyhodowaną przy użyciu komórek pacjenta. Tak chirurdzy uratowali mu życie i otworzyli furtkę w dziedzinie transplantologii.