• Pierwszy na świecie udany przeszczep penisa (fot. Stellenbosch University)
  Nowy narząd funkcjonuje tak samo dobrze jak stary - chwalą się sukcesem lekarze, którzy dokonali przełomowej operacji. Po raz pierwszy na świecie udało się przeszczepić penisa.
 • Dallas Wiens. Przeszedł przeszczep twarzy
  Tuż po wypadku lekarze nie dawali mu zbyt wielu szans na przeżycie. Dallas Wiens dotknął twarzą przewodu wysokiego napięcia. Skóra, mięśnie, inne tkanki - wszystko się zwęgliło. Dziś może z dumą pokazać swoją nową przeszczepioną twarz.
 • Gliwiccy chirurdzy rekonstrukcyjni gotowi do przeszczepu twarzy
  Zespół Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Naczyniowej Centrum Onkologii w Gliwicach jest gotowy do przeprowadzenia pierwszego w Polsce przeszczepu twarzy. Osoby trwale zeszpecone, którym nie są w stanie pomóc nawet operacje rekonstrukcyjne mogą się zgłaszać do ośrodka.
 • Transplantacja płuc należy do najtrudniejszych
  Lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu z sukcesem dokonali przeszczepów płuc u dwojga nastolatków. Były to pierwsze w Polsce przeszczepy tego typu u tak młodych pacjentów - podało Centrum.
 • Szwedzko-brytyjsko-włoski zespół lekarzy przeszczepił choremu na raka mężczyźnie sztuczną tchawicę z oskrzelami
  Medycyna potrafi zadziwić. Szwedzko-brytyjsko-włoski zespół lekarzy przeszczepił choremu na raka mężczyźnie sztuczną tchawicę z oskrzelami, wyhodowaną przy użyciu komórek pacjenta. Tak chirurdzy uratowali mu życie i otworzyli furtkę w dziedzinie transplantologii.