• Powiększanie biustu, likwidowanie łysiny - to popularne zabiegi chirurgiczne
  Upiększającym zabiegom chirurgicznym poddają się już nie tylko gwiazdy, lecz także osoby, które pracują w biznesie. Chcą one najczęściej w ten sposób pozbyć się kompleksów. Kobiety w Polsce najchętniej poprawiają piersi oraz nos, a mężczyźni powieki i łysinę - wyjaśnia chirurg plastyczny dr Piotr Osuch.
 • Ręka przeszczepiona na nogę
  Mężczyzna, którego dłoń po wypadku odcięto wcześniej od ramienia, a następnie przeszczepiono tuż nad stopą, wraca powoli do zdrowia. Chińska telewizja lokalna pokazała, jak Xie Wie nieśmiało poruszał palcami lewej dłoni.
 • Dallas Wiens. Przeszedł przeszczep twarzy
  Tuż po wypadku lekarze nie dawali mu zbyt wielu szans na przeżycie. Dallas Wiens dotknął twarzą przewodu wysokiego napięcia. Skóra, mięśnie, inne tkanki - wszystko się zwęgliło. Dziś może z dumą pokazać swoją nową przeszczepioną twarz.
 • Chcesz poprawić urodę?
  Polacy coraz chętniej korzystają z zabiegów kosmetologii i medycyny estetycznej. Równocześnie pośród opinii publicznej funkcjonuje wiele mitów na temat tej dziedziny medycyny. Dr Robert Chmielewski z Rclinic obala największe spośród nich.
 • Chirurdzy przy pracy
  Wytrzymałe i giętkie, a do tego biodegradowalne - oto nowe nici chirurgiczne, jakie opracowali naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
 • Gliwiccy chirurdzy rekonstrukcyjni gotowi do przeszczepu twarzy
  Zespół Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Naczyniowej Centrum Onkologii w Gliwicach jest gotowy do przeprowadzenia pierwszego w Polsce przeszczepu twarzy. Osoby trwale zeszpecone, którym nie są w stanie pomóc nawet operacje rekonstrukcyjne mogą się zgłaszać do ośrodka.
 • Pionierska operacja serca w Białymstoku. Wszczepienie zastawki w zastawkę
  Brawo! Lekarze z Kliniki Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku przeprowadzili pierwszą w Polsce operację wszczepienia zastawki w uszkodzoną zastawkę mitralną w sercu 79-letniej pacjentki. Uratowało to jej życie.
 • Transplantacja płuc należy do najtrudniejszych
  Lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu z sukcesem dokonali przeszczepów płuc u dwojga nastolatków. Były to pierwsze w Polsce przeszczepy tego typu u tak młodych pacjentów - podało Centrum.
 • Walka o refundację zabiegów z użyciem da vinci
  Nasilamy nasze działania, by skłonić NFZ do refundacji zabiegów, w których używany jest robot da Vinci - mówi "Naszemu Dziennikowi" prof. Wojciech Witkiewicz, dyr. Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.
 • Dziewica z odzysku
  Jeśli istnieje możliwość, aby pierwszy raz przeżyć kilka razy, to dlaczego by z niej nie skorzystać. Dzięki chirurgicznemu zabiegowi odtworzenia błony dziewiczej, cnotę można tracić wielokrotnie. Hymenoplastyka daje taką możliwość.