• Kobieta pijąca sok
  To, czy jesteśmy atrakcyjni dla innych wynika częściowo z naszej diety. Tak twierdzi znany brytyjski psycholog, profesor David Perrett, który odwiedził Wrocław z okazji odbywającej się w tym mieście konferencji Polskiego Towarzystwa Nauk o Człowieku i Ewolucji.
 • Otyła i szczupła kobieta
  Nie opłaca się być „przy kości”! I nie chodzi tu tylko o kwestie zdrowotne czy estetyczne. Grube kobiety są bowiem obiektem uprzedzeń. Na dodatek, pozostają nielubianymi grubaskami nawet wówczas, gdy schudną…
 • Mężczyzna atrakcyjny?
  Twarz to twoja wizytówka. Czy chcesz czy nie, początkowo jesteś oceniany przez innych na podstawie jej wyglądu. Nasuwa się pytanie: jacy mężczyźni najbardziej podobają się kobietom? Okazuje się, że „na topie” wcale nie są twarze o męskim wyglądzie… Jacy panowie najmocniej przyspieszają bicie damskich serc? Oto wyniki badań.
 • Bigoreksja jest specyficzną odmianą dysmorfofobii, znacznie częściej występującą u mężczyzn niż u kobiet
  Odsetek mężczyzn niezadowolonych ze swojego ciała wynosi obecnie 43%, to 3-krotnie więcej niż jeszcze 20 lat temu! Od obsesji na punkcie własnego wyglądu jest tylko krok do poważnych zaburzeń psychicznych. Odżywki, suplementy, mordercze treningi, skrupulatna kontrola efektów ćwiczeń z miarką w ręku przed lustrem – tak właśnie objawia się bigoreksja.