• ~adelaide
    (2014-04-21 14:22)
    Ćwiczenia, to nawet za PRL-u bywały większe, liczniejsze a ten amerykański udział to liczebnie marny, śmiszny i niepoważny ...

    Kompanię a nieraz kilka, to się zwykło na parady wysyłać, na parady okiestr etc. a nie na poligony, które mamy największe w Europie, z państw NATO.

    Amerykańska tarcza antyrakietowa o której znowu się mówi, będzie bronić nie tyle nas co Hameryki
    a więc jej elementy w Polsce można traktować jako część stałej obecności wojsk amerykańskich w Polsce co będzie miało pewne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa ale praktyczne tylko wtedy, jeżeli te urządzenia będą współpracowały z systemem tzw. polskiej tarczy antyrakietowej, w ramach systemu NATO.

    Kompania to za mało; praktyczna wartość zero, nawet jako gest, to tylko taki kwiatek do kożucha, mogą paradować podczas uroczystości jakichś, nic więcej !

    Bardziej poważne, praktyczne, znaczące i przydatne, byłoby stacjonowanie w Polsce, na stałe, kilkudziesięciu, w pełni uzbrojonych samolotów, Sił Powietrznych USA, kilku, specjalistycznych, silnych batalionów, wojsk lądowych, w tym, większa ilość zestawów, w pełni uzbrojonych wyrzutni rakiet Patriot i może kilka okrętów na Bałtyku.

    Rotacyjna obecność, bywa, że nieuzbrojonych, wyrzutni rakiet Patriot, jest niepoważna; Polacy odbierają ją jako kpiny ...

    Okazjonalna, obecność amerykańskich samolotów, to także niepoważne traktowanie Polski, jak deklarują prezydenci USA, ważnego sojusznika Ameryki, tak samo jak fakt, że za ciężką kasę, kupiliśmy 48 myśliwców a dopiero teraz, mozolnie negocjujemy zakup ich najnowocześniejszego uzbrojenia ...!!!

    To już na etapie, negocjacji kontraktu zakupu myśliwców, należało uzgodnić zasady ich dozbrajania, zakupu przez Polskę, najnowocześniejszego uzbrojenia a nawet jego produkcji w Polsce, a gdyby Amerykanie nie chcieli się na to zgodzić, należało zakupić myśliwce u kogo innego, choćby szwedzkie czy francuskie.

    Planowany zakup helikopterów i dronów, też należy dobrze przemyśleć, obwarować w kontraktach, zapisami iż Polska będzie miała dostęp, do ich produkcji, najnowocześniejszego uzbrojenia oraz, że elementy wyposażenia i uzbrojenia będą produkowane także w Polsce aby nie doszło do takiego niewyobrażalnego, absurdu i karygodnego, przestępczego, skandalu,

    jak przy wyposażaniu polskich, rządowych, samolotów Tu-154M Lux i samolotów CASA, w amerykańskie, nowoczesne, komputerowe systemy awioniki; gdy zakupiono systemy ale bez niezbędnych map cyfrowych lotnisk i ich okolic etc. co uczyniło te systemy bezużytecznymi a przecież te systemy gdy są
    w pełni wyposażone, umożliwiają lądowanie samolotów w każdych warunkach, nawet na źle wyposażonych lotniskach.

    Gdyby te systemy były sprawne, to jeżeli nie było zamachu, najprawdopodobniej nie byłoby katastrofy, samolotu CASA w Mirosławcu i katastrofy, rządowego Tu-154MLux (101), w Smoleńsku ...!!!


    W dzisiejszych czasach, to kupujący, stawia warunki a jeżeli tego nie robi to znaczy, że jest głupi albo, że go niepoważnie kontrahent traktuje! Ot, co !


    O amerykanskich brygadach, to trzeba zapomnieć i nie ma co mówić, gdyż tylu żołnierzy USA nigdy nie wyślą do Polski !

    Trzeba też wiedzieć, że takie bazy etc. z jednej strony zwiększają siłę obronną a z drugiej strony zwiększają niebezpieczeństwo ataku bo w dzisiejszym świecie satelitów szpiegowskich etc. nic się nie ukryje. A w razie konfliktu zbrojnego, nieprzyjaciel będzie się starał, w pierwszej kolejności zniszczyć właśnie takie bazy, lotniska etc. Np. wedle tego co wiem ze "źródeł dobrze poinformowanych", za PRL-u, ze względu na dużą liczbę baz i obiektów sowieckich wojsk, na terenie Polski, nasi dzisiejsi sojusznicy, Amerykanie, mieli na swoich mapach operacyjnych, zaznaczone ponad 100 celów na terenie Polski do
    ewentualnego ataku wyprzedzającego ... Znając amerykańską, "chirurgiczną dokładność" chociażby z Wietnamu, Iraku, terenu byłej Jugosławii, Afganistanu etc., takie ich uderzenie na ponad 100 celów w Polsce spowodowałoby całkowite zniszczenie naszego kraju.
  • ~WYBORCA
    (2014-04-18 12:45)
    Oj będą LISTY GONCZE po WYBORACH ,ale za nie KTÓRYMI.WALCZCIE o WYNIKI.PO,PIS i RESZTA
  • ~PATERSSON
    (2014-08-13 17:19)
    MY mu pozwolimy poznac cie frajerze juz mi gluta w gaciach zarazo jedna osmiorniczki z dupy ci wyjda
  • ~TFU
    (2014-07-12 15:52)
    Niemal natychmiast można odróżnić rzeczywiste komentarze MEM-owe od produkowanych w byłej WSI makulatury komputerowej. Trzeba zresztą przyznać, ze żołnierze b. WSI są bardzo rycerscy.
    Wyjątkowo zakute łby...
  • ~bzyk
    (2014-05-13 15:44)
    Słyszałem , że prezydent Putin nie lubi pizzy .
  • ~rok2014
    (2014-05-01 18:47)
    oba dwa nacpane sowieckim trunkiem z krwi cukrzykow
  • ~adelaide
    (2014-04-27 04:41)
    * Wieloletni zasłużony, członek Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, zasłużony działacz opozycji antykomunistycznej, Jacek Smagowicz po raz drugi odmówił przyjęcia „Krzyża Wolności i Solidarności”
    z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego.

    Uzasadniając swoją decyzję, w liście do dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie Marka Lasoty, zasłużony opozycjonista Jacek Smagowicz wyjaśnia, że odmawia przyjęcia odznaczenia
    i podkreśla, że jest to winien śp. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu oraz osobom, które zginęły 10 kwietnia 2010 roku, pod Smoleńskiem.

    Oto treść oświadczenia, Jacka Smagowicza:


    "Przed czerwcowymi, tryumfalnymi rządowymi, jublami, w kraju urzędowych kompromitacji i kłamstw, w upadlającym cieniu pomników armii czerwonej, w czasach haniebnego hołubienia sowieckich bandziorów W. Jaruzelskiego, Cz. Kiszczaka oraz przywracania agentury WSI – z rączek ich opiekuna
    B. Komorowskiego oświadczam, że:

    NIE MOGĘ PRZYJĄĆ NALEŻNEGO MI USTAWOWO ODZNACZENIA PAŃSTWOWEGO „KRZYŻA WOLNOŚCI
    I SOLIDARNOŚCI”, O CO PO RAZ DRUGI WYSTĄPIŁ KRAKOWSKI IPN.

    Jestem to winien śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, ofiarom zamachu nad Smoleńskiem
    i wszystkim wolnym od kłamstwa Polakom.

    Jednocześnie krakowskiemu oddziałowi Instytutu Pamięci Narodowej serdecznie dziękuję za pamięć
    i uznanie.

    Jacek Smagowicz
    CZŁONEK KOMISJI KRAJOWEJ
    NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”
  • ~adelaide
    (2014-04-27 04:39)
    To Platforma Obywatelska, jej szef Donald Tusk, jego rząd, jak nikt inny żyją słupkami sondaży i używają nawet najbardziej chamskich chwytów, słów i epitetów aby poprawić swoje wyniki w sondażach.


    Niestety po dymisji, po przejściu do Platformy Obywatelskiej, R a d o s ł a w S i k o r s k i bardzo się zmienił; stała się rzecz straszna; złość, zawiść, prywata, nieskrywana nienawiść i chęć zemsty, do bywszych przyjaciół i kolegów z PiS, sparaliżowały jego nieprzeciętną przecież inteligencję i przyćmiły rozum - można po staropolsku rzec, że ; "wszedłszy między wrony, zaczął krakać jak i ony" ...!!!


    Wszyscy pamiętamy, słowa R a d o s ł a w a S i k o r s k i e g o o wyżynaniu watah, którymi w ten sposób wyrażał się o bywszych swoich porzyjaciołach i kolegach z PiS.


    Wszyscy pamiętamy, chamskie lżenie, ośmieszanie, przez ministra R a d o s ł a w a S i k o r s k i e g o , prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Lecha Kaczyńskiego za Jego życia i urzędowania, lżenie oraz obrażanie czci i pamięci, prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego po Jego tragicznej śmierci.


    Szef MSZ, w rządzie Donalda Tuska, R a d o s ł a w S i k o r s k i, sprawujący stanowisko szefa polskiej dyplomacji zachowuje się nie jak dyplomata ale jak ograniczony intelektualnie, najobrzydliwszy cham !!!

    Zachowując się j/w, obraża nas wszystkich, wszystkich Polaków, przynosi wstyd całej Polsce i polskiej dyplomacji, na cały świat, daje dowód, że jest zwykłym, obrzydliwym, odrażającymo, chamem i okazuje rażącą niewdzięczność, Polakom i śp. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, gdyż to także dzięki śp. Lechowi Kaczyńskiemu zaistniał w ogóle, w wielkiej polityce i na światowych salonach.


    Dla jasności informuję, że imię i nazwisko, szefa polskiego MSZ, napisałam rozstrzelonym drukiem nie po to aby go w jakikolwiek sposób wyróżnić, gdyż na to nie zasługuje ale z konieczności, gdyż pan ten, tak dalece chroni, swój wizerunek, iż na większości forów i blogów, jego nazwisko jest automatycznie filtrowane a posty z jego nazwiskiem są odrzucane.
  • ~adelaide
    (2014-04-21 14:17)
    .WSZYSTKIE TRZY SPOTY WYBORCZE; TUSKA FAŁSZUJĄCEGO "Hey Jude", MIGALSKIEGO "PUSZCZAJĄCEGO OKO DO PALACZY", ORAZ MAKING-OFF JOHN'A GODSON'A TO CHAMSTWO I BEZCZELNOŚĆ! WE WSZYSTKICH TRZECH PRZYPADKACH TO STRASZNIE OBRZYDLIWE, WSTRĘTNE DEBILOWATE MINY, NIE DA SIĘ TEGO OGLĄDAĆ...!!! WSZYSCY TRZEJ, OŚMIESZYLI SIEBIE, ZLEKCEWAŻYLI, OBRAZILI WYBORCÓW.

    CO DO PALENIA TYTONIU PRZEPISY UE WPROWADZONO SŁUSZNIE BO PALACZE JAK CHCĄ SIĘ TRUĆ, POWINNI PŁACIĆ WYŻSZĄ SKŁADKĘ NA UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE I PALIĆ POZA MIEJSCAMI PUBLICZNYMI, POZA PARKAMI, PRZYSTANKAMI, POZA BALKONAMI, KLATKAMI SCHODOWYMI ABY NIE TRUĆ NIEPALĄCYCH.

    JA JESTEM PO ZAWAŁACH MIĘŚNIA SERCOWEGO I PO WYPADKU.JAK WYJDĘ NA BALKON CZY OTWORZĘ OKNO ABY MIEĆ WIĘCEJ POWIETRZA TO MUSZĘ Z BALKONU UCIEKAĆ, OKNO ZAMYKAĆ BO DUSI MNIE DYM TYTONIOWY, TO SAMO NA KLATCE SCHODOWEJ. W MOIM STANIE ZDROWIA, MNIE TO GROZI ŚMIERCIĄ.
  • ~gawel
    (2014-04-18 11:56)
    jak bylbym wtakim stanie jak on tez zapewne bym go niepoznawal