Najgłośniej w 2006 roku rozchodził się Michał Wiśniewski z Martą, czyli popularną Mandaryną. Niemal tak samo głośno jak wtedy, gdy młodzi brali ślub. Para bez zahamowań, na łamach kolorowych pism toczyła kilkumiesięczną walkę o dzieci i majątek. Nie zabrakło soczystych epitetów, oskarżeń o alkoholizm i wzajemne zdrady.

Sytuacja uspokoiła się dopiero wtedy, gdy na jaw wyszło, że Michał po raz trzeci zostanie tatą i to wcale nie dziecka Mandaryny. Kiedy u boku Wiśniewskiego pojawiła się Ania Świątczak, skłóceni małżonkowie poszli po rozum do głowy - teraz deklarują, że już się dogadali, że kochają swoje wspólne dzieci. Niedługo zapewne padnie komunikat, że są przyjaciółmi.

W zupełnie innym stylu, po 12 latach związku, rozeszli się Tomasz Lis i Kinga Rusin. Bez wywlekania nieporozumień na światło dzienne, bez fleszy i prasy. Mimo że oboje pieczołowicie dbali o dyskrecję, w żaden sposób nie uniknęli rozgłosu - plotka o rozwodzie znanych z małych ekranów twarzy przez kilka miesięcy ekscytowała wszystkich wielbicieli plotek.

Teraz, jak można wyczytać w prasie, Tomek i Kinga są szczęśliwi. On związał się z Hanną Smoktunowicz, znaną twarzą polsatowskich "Wydarzeń" kupili wspólnie dom i budują swoje szczęście. Kinga odkryła w sobie pokłady kobiecości, przebojem wytańczyła pierwsze miejsce w "Tańcu z gwiazdami", prowadzi własną firmę i program w TVN.

O większym pechu może mówić Ewa Wencel, czyli Janeczka z "M jak miłość". Jej mąż Erwin zostawił ją dla innej. I to po dwudziestu latach małżeństwa! W dodatku aktorka pod koniec tego roku odeszła z serialu - pożegnała się już z ekipą i kolegami z planu.

Od kilku tygodni w poduszkę chlipie też Kasia Skrzynecka, gwiazda TVN. Jej mąż, Zbigniew Urbański, przystojny oficer Komendy Głównej w Warszawie, złożył papiery rozwodowe i wyprowadził się z ich wspólnego mieszkania na warszawskim Mokotowie. Dlaczego? Nawet Skrzynecka do końca tego nie wie - wydała nawet specjalne oświadczenie na temat tego rozstania: "W niczym nie zawiodłam ani jako żona, ani jako przyjaciel. Nigdy nie zaniedbałam naszego związku, uczuć, wspólnego domu ani czasu dla rodziny. Widać, Zbyszek znalazł powody, dla których nie czuł się w tej rodzinie szczęśliwy. Nie było mi dane ich jasno poznać" - twierdzi Skrzynecka.

Tyle sama skrzywdzona. Jednak jej znajomi, niezbyt widocznie przepadający za aktorką, szepczą po kątach, że Zbyszek chciał mieć po prostu... domatorkę. Taką, co ugotuje, przytuli i urodzi dziecko - dla Katarzyny jednak ważniejsza miała być kariera. Związek Kasi i Zbyszka rozpadł się po trzech latach.

Sporo krócej, bo raptem dwa lata, wytrwali ze sobą Olga Bończyk i Tomasz Gorazdowski, dziennikarz sportowy. Aktorka, którą można teraz oglądać między innymi w serialu "Na dobre i na złe", chyba jednak nie za bardzo przejęła się rozpadem swego stadła. Rozwiodła się na początku czerwca i już kilka dni później radośnie wyznała prasie, że teraz będzie realizować swoje marzenia i pojechała na wakacje do Toskanii.

Po kilkunastu latach ze swym mężem, Przemysławem Osuchowskim, rozstała się była Miss Polonia, Ewa Wachowicz. A to przecież była miłość jak z bajki! Ona piękna, świeżo upieczona miss, on wprowadził ją na salony. Ślub w egotycznej Afryce, wspólne podróże po całym świecie, narodziny córeczki… Sielanka. Ale jednak wszystko prysło! Podobno przez to, że mąż pięknej Ewy miał zbyt dużą słabość do wysokoprocentowych napojów. A może podzieliła ich zbyt duża różnica wieku. Prawie 50-letni Osuchowski mógł mieć inną wizję wspólnego życia niż o 13 lat młodsza Ewa.

Na związku Edyty Olszówki i Piotra Machalicy też położył się cieniem wiek obojga kochanków - dzieli ich 19 lat. Byli ze sobą prawie 5 lat, przetrwali razem niejedną burzę - między innymi ciągnący się latami rozwód Piotra z jego żoną Małgorzatą. I właśnie wtedy, gdy aktor uzyskał wolność, kiedy wydawało się, że na drodze do szczęścia Edyty i Piotra nic już nie stoi - rozeszli się. Ponoć wszystko rozbiło się o dziecko - a raczej jego brak. Aktorka bardzo pragnęła zostać mamą, jednak Machalica niezbyt entuzjastycznie pochodził do tego pomysłu. Ma już przecież dorosłego syna i córkę.

Nie najlepiej dzieje się także poza granicami naszego kraju.

Po 14 latach małżeństwa pełnego awantur, zdrad, libacji alkoholowych, narkotycznych ciągów, "dość" powiedziała Whitney Houston. Jej mąż, muzyk Bobby Brown bez hamulców flirtuje z młodymi dziewczętami i rozpowiada na lewo i prawo, że jego związek z Whitney to już przeszłość. Jego małżonka do rozwodu podeszła inaczej - wynajęła najlepszego adwokata i ma zamiar oskubać mężusia do gołego. I chyba nie będzie miała z tym problemu, bo Bobby wciąż żyje w swoim świecie pełnym kokainy, a jej na szczęście udało się wyjść z nałogu.

O pieniądze, i to gigantyczne, biją się także Paul McCartney i Heather Mills. Małżonkowie, którzy pobrali się 4 lata temu, tłuką się bez pardonu o majątek eks-Beatlesa szacowany na 1,4 miliarda dolarów (około 5,4 miliardów złotych). On o niej mówi, że jest wulgarną kłamczuchą, ona o nim, że to żałosny skąpiec. Ech, jak miłość się szybko kończy…

Szczęścia w miłości nie doczekała się jeszcze Britney Spears, choć liczy sobie niewiele ponad 25 lat, ma za sobą dwa nieudane małżeństwa. W tym roku rozeszła się z Kevinem Federline'em. Jednak, jak donosi amerykańska prasa, piosenkarka specjalnie nie płacze po byłym, z zapałem za to oddaje się imprezowaniu w objęciach coraz to nowych przyjaciół.

Tylko jak tak dalej pójdzie, to jej nie tak dawno jeszcze ukochany Kevin zabierze jej dzieci i spory kawałek majątku. Zdjęcia gołej pupy Britney, bo dama ta niechętnie ubiera majtki, nie służą budowaniu wizerunku odpowiedzialnej matki.