Dziennik.plRozrywka

Środa, 23 maja 2012

Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Pogoda: Warszawa Dziś

temp. 34°C

Madonna nie adoptuje Malawijki Mercy

2009-04-03 | Ostatnia aktualizacja: 22:58 | Komentarze: 0 | skomentuj

Sąd w Malawi, na południu Afryki, orzekł w piątek, że gwiazda muzyki pop Madonna nie może otrzymać wstępnej zgody na adopcję drugiego dziecka z tego kraju - poinformowały trzy źródła sądowe.

Pogoda

POLSKA

Środa 2012-05-23

temp. min 8°C max. 31°C
opady: niewielkie opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Organizacje obrony praw człowieka zarzucały władzom Malawi, że faworyzują Madonnę. Rząd tego kraju zapowiedział w czwartek, że poprze drugą adopcję dziecka z Malawi, a minister informacji Patricia Kaliati podkreślała, że Madonna pomogła Malawi i jest dobrą matką. Na razie nie wiadomo, czy piosenkarka będzie się odwoływać od wyroku sądu.

Madonna, która w 2006 r. adoptowała w Malawi 3-letniego obecnie Davida Bandę, przyleciała do tego kraju w niedzielę razem z nim oraz swoją 12-letnią córką Lourdes i 8-letnim synem Rocco. Madonna zamierzała adoptować w Malawi dziewczynkę Chifundo "Mercy" James, która ma około 4 lat. Jej matka zmarła, natomiast ojciec - zgodnie ze słowami wujka dziewczynki Johna Ngalande - nie utrzymuje kontaktu z dzieckiem.

Madonnę skrytykowało m.in. zrzeszenie organizacji pozarządowych Mwakusungula, które uważa, że dzieci powinny być wychowywane przez swoje rodziny, a nie oddawane do adopcji. Jeden z działaczy obrony praw człowieka w Malawi ocenił, że nowa adopcja byłaby równoznaczna z przemytem dziecka.

Madonna założyła w Malawi organizację charytatywną Raising Malawi, która zapewnia tamtejszym dzieciom jedzenie, schronienie, edukację i opiekę medyczną.

>>> Madonna rzuciła Jesusa Luza, by adoptować Mercy

MW
Źródło: dziennik.pl

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Najczęściej komentowane

«