Dzień bez komputera. Wytrzymasz?

TOKU | 2008-04-27 03:23 | Aktualizacja: 17:18

Ile człowiek może wytrzymać bez powietrza? Średnio około minuty. A jak długo może nie korzystać z komputera? No właśnie. Zbliża się 3 maja. Światowy dzień bez komputera. Jego organizatorzy zastanawiają się, ilu internautów wytrzyma 24 godziny bez klikania w klawiaturę. Prawdopodobnie nie wielu.

reklama


Bez patrzenia w monitor. Bez ściskania myszki. Bez odbierania poczty i pisania komentarzy na forach. Wyobrażacie sobie taki dzień? Jest wam trudno? Bo nam tak. Z resztą nie tylko nam. Dzieci mieszkające w Hong Kongu częściej korzystają z internetu niż oglądają telewizję. Dla wielu nastolatków najbardziej dokuczliwą karą jest... nie szlaban na wychodzenie z domu, ale zakaz dostępu do komputera. Dorośli wcale nie wypadają lepiej. Wielu mężczyzn deklaruje, że woli przebywać z laptopem niż ze swoją żoną. Amerykańscy lekarze już domagają się wpisania uzależnienia od komputera na listę chorób psychicznych.

Te i inne fakty zachęciły organizatorów "Shotdown day" ("Dnia zamknięcia") do przeprowadzenia dość oryginalnej akcji - 24 godzin bez komputera. Pomysłodawcy tej imprezy pochodzą z Quebecu w Kanadzie. Ich celem jest uświadomienie ludziom, jakie zagrożenia wiążą się z nadmiernym oglądaniem telewizji, używaniem komputerów czy konsol do gier. Jednym zdaniem, walczą z uzależnieniem od techniki. Szczegóły akcji możecie poznać tutaj (strona w języku angielskim).

Czy ma to sens? Nad odpowiedzią musicie zastanowić się sami. Zwłaszcza, jeśli na internetowych forach i czatach spedzacie więcej czasu niż na spotykaniu się z ludźmi "w realu". Jeśli tak jest, może rzeczywiście warto wziąć 24 godziny wolnego od komputera.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama
zdjęcie autora

Autorem tekstu jest

TOKU

Źródło: dziennik.pl
Wypowiedzi: 1
  • ~ja .2012-05-03 22:46

    Przed sekundą się o nim dowiedziałam O.o


reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV